Aktualności KZBS

Ferie z ekonomią w bankach spółdzielczych

2020-01-16

W związku z rozpoczęciem ferii zimowych Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim rozpoczęła trzecią edycję projektu „Ferie z ekonomią”.

Czytaj więcej »

Zmiany w prawie podatkowym od 1 stycznia 2020 r.

2020-01-15

Tytułowe szkolenie dedykowane jest do osób pracujących w działach finansowych i księgowych, jak również osób zainteresowanych problematyką zmian w podatkach.

Czytaj więcej »

Państwa opinia jest dla nas ważna

2020-01-14

W tym roku, wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, uruchomiliśmy po raz pierwszy w historii „Głosu Banków Spółdzielczych” e-wydanie naszego dwumiesięcznika. Jednocześnie do Państwa dyspozycji nadal jest tradycyjna wersja papierowa. Zależy nam na dalszym rozwoju dlatego będziemy bardzo wdzięczni za poświęcenie kilku minut na wypełnienie ankiety.

Czytaj więcej »

Posiedzenie Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej

2020-01-14

W dniu 9 stycznia br. odbyło się posiedzenie Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej. Przedmiotem posiedzenia Rady było w szczególności omówienie tematu sprawozdawczości na potrzeby tworzonego w Narodowym Banku Polskim Krajowego Rejestru Kredytowego. Na zaproszenie Przewodniczącej Rady, w posiedzeniu uczestniczyli przedstawiciele Narodowego Banku Polskiego, na czele z Wiceprezes NBP Anną Trzecińską.

Czytaj więcej »

#CZYTAMGŁOSBANKÓWSPÓŁDZIELCZYCH

2020-01-08

Zapraszamy do zapoznania się z opinią o dwumiesięczniku KZBS Prezesów, którzy dołączyli do naszej inicjatywy. Celem akcji jest propagowanie wiedzy o bankowości spółdzielczej oraz zainteresowanie zawartością magazynu osób, które do tej pory nie miały okazji do zapoznania się z treściami publikowanymi na jego łamach.

Czytaj więcej »

Iwona Kozera – Partnerka Zarządzająca EY: bankowość spółdzielcza ma i będzie miała bardzo dużą rolę do odegrania

2020-01-03

W rozmowie z KZBS Iwona Kozera, Partnerka Zarządzająca EY skupiła się na określeniu banku spółdzielczego jutra, wskazała również obszary na które sektor powinien zwrócić szczególną uwagę.

Czytaj więcej »