Aktualności KZBS

CyberBezpiecznyzBS: Raport – „Krajobraz bezpieczeństwa polskiego internetu w 2020 roku”

2021-10-22

CSIRT NASK – Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego poziomu krajowego opublikował roczny raport z działalności Zespołu w 2020 r.

Czytaj więcej »

Konsultacje prawne KZBS (22.10.2021)

2021-10-21

Już jutro o godzinie 9:00 rozpoczynają się piątkowe, bezpłatne konsultacje prawne. Zachęcamy Członków KZBS do kontaktu. Na Państwa pytania do godziny 11:00 będzie odpowiadała Ewelina Domeracka-Smolna, radca prawny. Numer telefonu do kontaktu: 534 355 322.

Czytaj więcej »

Wystąpienie KZBS do UKNF, Ministerstwa Rolnictwa oraz Ministerstwa Sprawiedliwości

2021-10-21

KZBS skierował pisma do tytułowych instytucji w związku z trwającym procesem legislacyjnym, dotyczącym senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego, wprowadzającego dalszego ograniczenia możliwości ustanawiania efektywnych zabezpieczeń na majątku rolnika.

Czytaj więcej »

Uwagi KZBS ws. proporcjonalności

2021-10-20

W dniu 18 października br. KZBS skierował do EBA uwagi w zakresie metodyki oceny proporcjonalności.

Czytaj więcej »

CyberBezpiecznyzBS: Ataki socjotechniczne, czyli umysł w niebezpieczeństwie

2021-10-19

Cyberprzestępcy wykorzystują nie tylko zaawansowane narzędzia informatyczne i techniki, aby włamać się do komputerów lub na konta użytkowników. Czasem uciekają się do nakłonienia internautów do popełnienia błędu za pomocą metody zwanej socjotechniką. Jak się przed nią obronić, przypominamy w ramach kampanii „Jak chronić się w internecie – nie tylko podczas Europejskiego Miesiąca Bezpieczeństwa”, która powstała w Państwowym Instytucie Badawczym NASK na podstawie materiałów SANS Institute.

Czytaj więcej »

Rozpoczęły się podyplomowe studia „Zarządzanie bankiem spółdzielczym”

2021-10-18

W miniony weekend grupa blisko trzydziestu przedstawicieli sektora bankowości spółdzielczej przekroczyła progi warszawskiej „Szkoły Głównej Handlowej” by pod okiem profesorskiej kadry zdobywać wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną z zakresu zarządzania bankiem spółdzielczym.

Czytaj więcej »