VI Turniej o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Końskowoli

W ubiegły weekend (22-23 czerwca) na boisku Klubu Sportowego Powiślak w Końskowoli odbył się szósty turniej piłkarski o Puchar Prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Końskowoli. Organizatorem wydarzenia był Klub Sportowy Powiślak Końskowola, a głównym sponsorem Bank Spółdzielczy w Końskowoli.

W tym roku turniej przybrał odmienną formułę, niż w latach ubiegłych i został podzielony na 2 dni. W sobotę 22 czerwca swoje mecze rozgrywali zawodnicy urodzeni w roku 2006. Do udziału zgłoszone zostały 3 drużyny. 1 miejsce z kompletem zwycięstw zajęła Wisła Puławy, drugie Orły Kazimierz, trzecie gospodarz turnieju Powiślak Końskowola. Najlepszym strzelcem został Kacper Koza z Wisły Puławy. Na najlepszego bramkarza turnieju został wybrany Szymon Podrażka z Orłów Kazimierz, a najlepszym zawodnikiem turnieju Bartłomiej Kiełczewski z Powiślaka Końskowola.

W niedziele do zmagań przystąpili piłkarze z rocznika 2008. Tego dnia najlepsza okazała się drużyna Widoku Lublin. Drugie miejsce zajął Powiślak Końskowola, a podium uzupełnił Promnik Gończyce. Na czwartym miejscu znalazł się zespół Ruchu Ryki. Najlepszym strzelcem turnieju został zdobywca 5 goli Paskal Walczyński z Widoku Lublin. Najlepszym bramkarzem został wybrany Michał Goliszewski z Promnika Gończyce, a najlepszym zawodnikiem turnieju Wiktor Mańka z Powiślaka Końskowola.

Wszystkie drużyny z rąk Prezesa Zarządu Bank Spółdzielczego w Końskowoli otrzymały pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe, a dla wszystkich młodych piłkarzy były przygotowane pamiątkowe medale oraz upominki.

Wydarzenie przyciągnęło na stadion w Końskowoli wielu kibiców. Biorący udział w turnieju zawodnicy, ich trenerzy, opiekunowie oraz rodzice stworzyli atmosferę rodzinnego pikniku. W przygotowanie aktywnie zaangażowali się rodzice młodych zawodników drużyny z Końskowoli. Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Końskowoli, dziękując za uczestnictwo i udaną imprezę, zaprosił wszystkich na kolejny Turniej o Puchar Prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Końskowoli w przyszłym roku.