Odpowiada: Adam Dudek - przewodniczący Rady Nadzorczej Banku BPS SA, prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Limanowej

Podsumowanie roku 2020 – co było najważniejszym wydarzeniem dla sektora banków spółdzielczych?

Rok 2020 zapisze się w historii rozwoju bankowości spółdzielczej mocnym akcentem. Wirus SARS-CoV-2, który błyskawicznie rozprzestrzenił się na wszystkich kontynentach i dotarł również do naszego kraju, spowodował wybuch epidemii. W skali międzynarodowej zostały podjęte działania w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się zachorowań. Ograniczono podróże, zamknięto granice państw, wdrożono kwarantanny i wiele restrykcji, które nie były bez wpływu na gospodarkę i społeczeństwo. Wprowadzony na przełomie marca i kwietnia lockdown spowodował potrzebę zmiany organizacji pracy banków spółdzielczych na terenie całego kraju. Mimo wielu przeszkód zapewniliśmy ciągłość działania placówek, ale i rozbudowaliśmy kanały komunikacji z klientami.

Nie da się ukryć, że pandemia oraz podjęte w związku z nią kroki, m.in. obniżenie stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej, mocno odbiła się na kondycji finansowej całej gospodarki. Zaistniała sytuacja spowodowała wprowadzanie zmian w otoczeniu regulacyjnym oraz przyczyniła się do znacznych przemian w otoczeniu teleinformatycznym i gospodarczym. Mamy nadzieję, że wspólnym wysiłkiem potrafimy wypracować sposób na sprawne funkcjonowanie w tej kryzysowej sytuacji, zapewniając sprawną obsługę naszych klientów oraz rentowność prowadzonej działalności naszych banków.

Czego należy życzyć sektorowi banków spółdzielczych w nadchodzącym roku 2021?

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego 2021 Roku, w imieniu Rady  Nadzorczej Banku BPS oraz Zarządu Banku Spółdzielczego w Limanowej, składam Państwu najserdeczniejsze życzenia. Niech ten trudny czas nie przekreśli w Was nadziei na pokonanie wszelkich trudności, a dobre zdrowie i optymizm, podbudowany wiarą, dadzą siłę do podejmowania nowych zadań, przed którymi staniemy. Sektorowi Banków Spółdzielczych życzę stabilności i trafionych decyzji finansowych. Niech ostatnie miesiące, które pokazały jak ważna jest współpraca i efektywne działanie, sprawią, że będziemy silniejsi. Bogatsi o nowe doświadczenia mijającego roku. Zacieśniajmy współpracę, która pozwoli na wzajemny rozwój i czerpanie obopólnych korzyści.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Wypowiedź została opublikowana w "Głosie Banków Spółdzielczych" nr 6 (2020). 

Serdecznie zachęcamy do podjęcia prenumeraty na rok 2021. Oferujemy prenumeratę zarówno w wersji tradycyjnej - papierowej, jak i cyfrowej.

https://kzbs.pl/Prenumerata_243.html

 

Udostępnij artykuł:
« powrót