Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

01 czerwca 2018Zrzeszenia banków spółdzielczych w pierwszej trójce rankingu „Bank Najlepszy dla Rolnika”

Spółdzielcza Grupa Bankowa oraz Bank Polskiej Spółdzielczości zostały liderami w finansowaniu agrobiznesu – wynika z podsumowania trzeciej edycji rankingu „Bank Najlepszy dla Rolnika”.

Trzecia edycja rankingu „Bank Najlepszy dla Rolnika” pokazuje, że różnice między poszczególnymi bankami oferującymi produkty dla gospodarstw rolnych pozostają niewielkie. Coraz mocniej jednak rysuje się podział na banki, które rolnictwo traktują jako jeden z podstawowych elementów swojej działalności.

W ocenie banków brano pod uwagę: ofertę bankową, jakość obsługi, warunki lokalowe oraz wizerunek. W ogólnym rankingu SGB zajęła drugie miejsce, natomiast Grupa BPS – miejsce trzecie.

Spółdzielcza Grupa Bankowa odnotowuje stabilną i wysoką lokatę w rankingu, wyprzedzając konkurencję w dwóch obszarach – warunki lokalowe oraz wizerunek banku. Z kolei Bank BPS Grupa BPS przoduje w ocenie oferty bankowej, wyprzedzając Grupę SGB i lokując się na trzecim miejscu w częściowym rankingu dotyczącym tejże oceny.

Ranking „Bank Najlepszy dla Rolnika”, który prowadzony jest corocznie przez firmę konsultingową Martin & Jacob, to wynik badania rynkowego z udziałem rolników. W tegorocznej edycji rankingu udział wzięło 9446 rolników będących właścicielami gospodarstw rolnych, zarządcami lub osobami powiązanymi rodzinnie z właścicielem gospodarstwa. Spośród tak licznej grupy wyłonionych zostało 2331 respondentów oraz 12 banków o największych udziałach w sektorze agro. Właściciele gospodarstw biorący udział w badaniu oceniali 26 aspektów działalności bankowej. Wśród ocenianych elementów znalazły się m.in. możliwość realizowania przelewów przez internet, wsparcie banku w znalezieniu partnerów biznesowych, wiedza rolnicza doradców bankowych, indywidualne podejście do klienta, obecność stanowisk do obsługi segmentu agro czy długą tradycję związaną z branżą rolniczą.

Partnerzy