Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

16 listopada 2017XII Kongres Ryzyka Bankowego

W dniu 15 listopada br. odbył się doroczny Kongres Ryzyka Bankowego. Tematyką Kongresu, który organizowało Biuro Informacji Kredytowej, było zarządzanie ryzykiem w bankach przyszłości oraz trendy na szeroko rozumianym rynku kredytowym.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele Narodowego Banku Polskiego, Komisji Nadzoru Finansowego, Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, Związku Banków Polskich, Krajowego Związku Banków Spółdzielczych oraz banków, w tym banków spółdzielczych. Wystąpienia wprowadzające akcentowały kwestie wyzwań w zakresie stabilności systemu bankowego, metodyki wyznaczania minimalnego wymogu funduszy własnych i zobowiązań podlegających umorzeniu lub konwersji (MREL), jak również największych zmian prawnych obowiązujących od 2018 roku.

Podczas Kongresu odbyły się trzy panele dyskusyjne. Podczas pierwszego paneliści dyskutowali o tym w jaki sposób zastosowanie chatbotów może usprawnić kontakt klienta z bankiem. Zgodnie stwierdzono, że tego typu usługa jest odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy oczekują od banku, niezależnie od czasu i miejsca, dostępu do szybkiej, a zarazem kompleksowej informacji 24h/7, dlatego też wstępnie oszacowano, że jej wdrożenie nastąpi w perspektywie roku. Drugi z paneli dotyczył relacji na linii bank - mikro-przedsiębiorca. Zdaniem uczestników dyskusji mikro-przedsiębiorstwa są jednym z trudniejszych segmentów rynku, a współpraca z nimi wymaga odpowiedniego podejścia i zrozumienia specyfiki ich działalności. Podczas ostatniego z paneli omawiano kwestię cyberbezpieczeństwa, które w dobie rozwoju nowoczesnych technologii i usług bankowych stanowi jedno z największych wyzwań dla sektora bankowego.

Zwieńczeniem całodniowego Kongresu była uroczysta, wieczorna gala zorganizowana z okazji 20-lecia Biura Informacji Kredytowej.

 

 

Partnerzy