Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

02 marca 2016Współpraca KZBS z Europejskim Stowarzyszeniem Banków Spółdzielczych (EACB)

Corporate Governance in Co-operative Banks-Key Features (Zarządzanie w Bankach Spółdzielczych – Kluczowe Zagadnienia) to tytuł raportu przygotowanego przez EACB we współpracy z KZBS. Dokument obrazuje nie tylko skalę potencjału ekonomiczno-organizacyjnego środowisk banków spółdzielczych na tle rodzimych systemów bankowych, ale przede wszystkim ukazuje sektor bankowości spółdzielczej jako depozytariusza uniwersalnych wartości spółdzielczych i demokratycznych, urzeczywistnianych na co dzień w procesach zarządzania i kontroli sprawowanych przez członków na rzecz szerokich kręgów interesariuszy.

Raport został opracowany przez zespół składający się z uczestników reprezentujących członków  EACB. Ze strony KZBS odpowiedzialny za prace nad dokumentem był Michał Krakowiak – Doradca Prezesa KZBS. Motywem, dla którego przygotowano dokument jest potrzeba  popularyzowania wartości i różnorodności bankowości spółdzielczej we wszystkich środowiskach, ze szczególnym uwzględnieniem organów regulacyjnych, tak na szczeblu krajowym, jak i Unii Europejskiej oraz międzynarodowych organizacji finansowych, ustanawiających standardy regulacyjne w światowym sektorze bankowym, celem jak najszerszego i rzeczywistego stosowania zasady proporcjonalności w regulacjach bankowych.

EACB  przedłożył omawiany raport między innymi szefowi Financial Stability Board (Rada Stabilności Finansowej) M. Carney, komisarzowi J.Hill i innym. KZBS, jako oficjalny współautor publikacji, może także posługiwać się nią  do realizacji celów statutowych.

Raport przetłumaczony przez Związek dostępny jest po kliknięciu w poniższy link.

Zarządzanie w bankach spółdzielczych- Kluczowe zagadnienia

Partnerzy