Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

16 sierpnia 2017Włącz się w promocję „Dnia Płatności Bezgotówkowych”

W Polsce zarówno poziom ubankowienia społeczeństwa, jak i korzystania z bezgotówkowych form płatności rośnie każdego roku. Mimo to w naszym kraju nadal dominują płatności gotówkowe, dlatego też Koalicja na rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności, skupiająca podmioty i instytucje popierające upowszechnienie płatności bezgotówkowych w Polsce, w tym Krajowy Związek Banków Spółdzielczych ogłosiła „Dzień Płatności Bezgotówkowych”. Zachęcamy banki spółdzielcze do propagowania płatności bezgotówkowych. O tym jak, i dlaczego warto włączyć się w tę inicjatywę informujemy poniżej.

„Dzień Płatności Bezgotówkowych” ma na celu promowanie wygodnych i bezpiecznych płatności bezgotówkowych, w szczególności zachęcanie do płacenia w tym dniu wyłącznie bez użycia gotówki. Dodatkowo, w zamierzeniu inicjatywa ta powinna zachęcać do posiadania rachunku płatniczego i wykorzystywania elektronicznych instrumentów płatniczych te osoby, które nie posiadają jeszcze takiego rachunku i realizują swoje płatności wyłącznie gotówką. Rola banku spółdzielczego w kształtowaniu takiego nawyku może być nieodzowna.

DLACZEGO WARTO? - Bank spółdzielczy włączając się w tę inicjatywę:

  • edukuje na temat bezpieczeństwa i efektywności kosztowej obrotu bezgotówkowego,
  • promuje wygodne i bezpieczne płatności bezgotówkowe,
  • zachęca użytkowników bezgotówkowych instrumentów płatniczych do płacenia w tym dniu wyłącznie bez użycia gotówki,
  • zachęca do posiadania rachunku bankowego i wykorzystywania elektronicznych instrumentów płatniczych wśród osób, które nie posiadają jeszcze takiego rachunku i realizują swoje płatności wyłącznie gotówką, jak i wszystkich pozostałych.
  • realizuje misję wobec społeczeństwa polegającą na edukacji.

Dzięki temu: bank wzmacnia swój pozytywny wizerunek oraz zyskuje możliwość promowania bankowych produktów, także wobec nowych klientów.

CZY BĘDZIE SIĘ TO WIĄZAŁO ZE ZNACZNYM WYDATKIEM ZE STRONY BANKU?

Tylko od decyzji Banku zależy wielkość budżetu przeznaczona na organizację wydarzenia. Zaangażowanie Banku nie jest równoznaczne z ponoszeniem większych kosztów. KZBS przygotował rozwiązania, które wiążą się z niemalże symbolicznymi wydatkami.

ZAPEWNIAMY WSPARCIE BANKÓW PRZEZ KZBS W ZAKRESIE:

  • przygotowania szablonu informacji prasowej,
  • przygotowania przykładowych działań realizowanych w ramach wydarzenia,
  • opracowania informacji dla klientów,
  • udostępnienie bankom szczegółowych informacji na temat „Dnia Płatności Bezgotówkowych”.

KIEDY?

16-22.10.2017 r. Punktem kulminacyjnym, wokół którego zostanie przygotowana duża kampania promująca obrót bezgotówkowy, będzie dzień 19 października 2017 r.

JAK WŁĄCZYĆ SIĘ W ORGANIZACJĘ DNIA PŁATNOŚCI BEZGOTÓWKOWYCH?  Zacznij już dziś!!!  

Skontaktuj się z działem marketingu i PR KZBS by uzyskać szczegółowe informacje: tel. (22) 875 30 42 lub e-mail: redakcjagbs@kzbs.org

 

Partnerzy