Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

28 czerwca 2018Udział KZBS w pracach Zespołu do spraw oceny regulacji prawnych z zakresu ochrony rolników indywidualnych i producentów rolnych

W dniu 18 czerwca br. odbyło się kolejne posiedzenie Zespołu do praw oceny regulacji prawnych z zakresu ochrony rolników indywidualnych i producentów rolnych.

Podczas posiedzenia dyskutowano nad skutkami wejścia w życie Rozporządzenia z dnia 5 lipca 2017 r. w sprawie określenia przedmiotów należących do rolnika prowadzącego gospodarstwo, które nie podlegają egzekucji (Dz. U. z 2017 r., poz. 1385) oraz kierunkami wprowadzenia niezbędnych zmian. Uczestnicy spotkania zwracali szczególną uwagę na istotne ryzyko konieczności dotworzenia rezerw przez banki spółdzielcze, z uwagi na brak możliwości ustanawiania efektywnych zabezpieczeń. Ponadto, na prośbę Przewodniczącego Zespołu, KZBS przedstawił dotychczas zaobserwowane konsekwencje wejścia w życie przedmiotowego Rozporządzenia z dnia 5 lipca 2017 r., w zakresie jego wpływu na kształtowanie się akcji kredytowej w sektorze bankowości spółdzielczej, jak również na jakość udzielanych kredytów.

Z treścią pisma mogą się Państwo zapoznać w zakładce Strefa Członkowska na stronie internetowej KZBS.

Partnerzy