Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

31 października 2017Udział KZBS w pracach nad split payment

W dniu 26 października br. odbyło się posiedzenie Komisji Finansów Publicznych, podczas którego rozpatrywano rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw.
 
Przedmiotowy projekt Ustawy przewiduje wprowadzenie do podatku od towarów i usług tzw. mechanizmu podzielnej płatności (ang. split payment). Celem proponowanego rozwiązania jest zapewnienie większej stabilności wpływów z tytułu podatku od towarów i usług, ale również zapobieganie unikaniu płacenia podatku od towarów i usług, co zapewni większe bezpieczeństwo podatkowe, pewność prowadzenia działalności gospodarczej oraz zachowanie równych zasad konkurencji.
 
KZBS aktywnie uczestniczy w pracach nad przedmiotowym projektem. W dniu 9 czerwca br. Związek skierował do Ministerstwa Finansów uwagi i propozycje, zwracając m.in. uwagę na zaproponowany w Projekcie obowiązek otwierania bezpłatnego  i oprocentowanego rachunku VAT, który zdaniem Związku nie uwzględnia sytuacji sektora bankowego, istotnie obciążanego koniecznością ponoszenia kosztów w związku z implementacją rozwiązań przewidzianych w prawie europejskim, jak również prawie krajowym.

Partnerzy