Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Tag: prawo-spoldzielcze

14 marca 2014Wspólne stanowisko środowiska polskiej bankowości spółdzielczej

W dniu 10 marca br. Biuro KZBS przekazało do Ministerstwa Finansów  propozycje zapisów i uwag sektora banków spółdzielczych do projektu ustawy o bankach spółdzielczych ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz ustawy – Prawo bankowe.

27 czerwca 2013Bank Spółdzielczy w Czersku otwarty na Gdańsk

Sympatycy Banku Spółdzielczego w Czersku na długo zapamiętają 26 czerwca br. wszystko to za sprawą niezwykłej oprawy towarzyszącej zapowiedzi otwarcia filii Banku w Gdańsku-Oliwie.

27 czerwca 2013DYREKTYWA CRD IV OPUBLIKOWANA I  WCHODZI W ŻYCIE 1 STYCZNIA 2014R.

W dniu dzisiejszym zakończone  zostały prace na forum Unii Europejskiej  związane z  wprowadzeniem w życie regulacji Dyrektywy CRD IV.  Po zaakceptowaniu  w dniu  20 czerwca br.  treści Dyrektywy przez Radę Unii Europejskiej, została ona opublikowana dzisiaj  w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej nr L 176 . Odpowiednio pierwsze regulacje Dyrektywy zaczną obowiązywać od dnia   1 stycznia 2014r. W wyniku intensywnych działań lobbingowych prowadzonych przez  europejskie środowisko spółdzielczości bankowej wspólnie  z KZBS (o których informowaliśmy Państwa na bieżąco w dotychczasowych pismach)  ostateczna treść Dyrektywy i Rozporządzenia uwzględnia część istotnych postulatów zgłaszanych przez Związek. W szczególności  dotyczy to wprowadzonych istotnych przepisów przejściowych, które pozwolą ewolucyjnie dostosować się do nowych obowiązków regulacyjnych.

26 czerwca 2013NOWY MAGAZYN JUŻ WKRÓTCE

Już niebawem do prenumeratorów przesłany zostanie „Głos Banków Spółdzielczych”. W tym miesiącu będzie czekał także na wszystkich, którzy 28 czerwca będą uczestniczyć w Krajowym Święcie Bankowości Spółdzielczej.

24 czerwca 2013

Wysłuchanie publiczne przed Komisją Nadzwyczajną Sejmu w sprawie Prawa spółdzielczego

Wysłuchanie publiczne przed Komisją Nadzwyczajną Sejmu w sprawie Prawa spółdzielczego.  KZBS podkreśla konieczność uwzględnienia w przyszłych regulacjach specyfiki spółdzielczości bankowej, jako wyodrębnionej części ruchu spółdzielczego.

24 czerwca 2013Technologia mikroprocesorowa EMV zapewnia kartom Visa, w tym kartom zbliżeniowym, najwyższy poziom bezpieczeństwa

Najnowsze dane dotyczące tzw. transakcji nieuprawnionych pokazują, że dzięki technologii mikroprocesorowej EMV bezpieczeństwo kart Visa, w tym kart zbliżeniowych, już drugi rok z rzędu utrzymuje się w Europie na historycznie najwyższym poziomie – a wskaźniki bezpieczeństwa dla polskich kart Visa są wyraźnie lepsze niż średnio w Europie. Co więcej, dzięki zainwestowaniu przez Visa Europe w ciągu ostatnich sześciu lat ponad miliarda euro w rozwój technologii i infrastruktury dla bezpieczeństwa płatności Visa, odnotowano spadek transakcji nieuprawnionych.

21 czerwca 2013Zebranie Przedstawicieli na 114-lecie Banku

W dniu 20 czerwca br. w Zajeździe u Piasta Kołodzieja odbyło się Zebranie Przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Kruszwicy.

20 czerwca 2013Z nowymi metodami płatniczymi Visa żyje się lepiej

Trwa najnowsza kampania reklamowa Visa Europe, która obejmuje 19 krajów całej Europy, w tym kluczowe rynki, takie jak Wielka Brytania, Francja, Polska, Hiszpania, Włochy i Niemcy.

19 czerwca 2013PR News o konkursie Bank Nowoczesnych Rozwiązań

Na portalu internetowym PRNews 18 czerwca br. został opublikowany artykuł „Na tropie nowoczesnych rozwiązań”.

18 czerwca 2013Odpowiedź MF w sprawie wniosku KZBS

W związku z powstałą w praktyce banków spółdzielczych poważną wątpliwością dotyczącą obciążenia banków spółdzielczych obowiązkiem publikowania przez banki spółdzielcze sprawozdań finansowych za 2012 r. w Monitorze Spółdzielczym, KZBS wystąpił z wnioskiem do Ministra Finansów o udzielenie wyjaśnień w zakresie wykładni art.69 i art. 70 ust. 1 ustawy o rachunkowości. W dniu wczorajszym KZBS otrzymał odpowiedź z Ministerstwa Finansów w tej kwestii którą przesyłam do Państwa wiadomości w załączeniu.

17 czerwca 2013Program Kartą Visa zapłacisz wszędzie: wyższe dofinansowanie dla nowych terminali w mniejszych miejscowościach (dotyczy ponad połowy powiatów w Polsce)

Do programu Kartą Visa zapłacisz wszędzie zostały wprowadzone zmiany, które mają służyć przyśpieszeniu rozwoju sieci akceptacji kart w mniejszych miejscowościach. W tym celu aż o 50% zwiększone zostało dofinansowanie do nowych terminali zakładanych przez agentów rozliczeniowych w ponad połowie powiatów w Polsce o relatywnie najmniejszej gęstości zaludnienia. W powiatach, których dotyczy podwyższone dofinansowanie, zamieszkuje łącznie ponad 51% ludności Polski.

13 czerwca 2013Odpowiedź MF w sprawie wniosku KZBS

Zapraszamy do zapoznania się z pismem, które Krajowy Związek Banków Spółdzielczych otrzymał z Ministerstwa Finansów w związku z wnioskiem złożonym przez KZBS w dniu 8 maja 2013 r. o przeprowadzenie zmian prawnych umożliwiających podwyższenie rentowności  kredytów preferencyjnych dla rolnictwa, obsługiwanych w większości przez banki spółdzielcze oraz wypracowania dalszych form stosowania dopłat.

06 czerwca 2013Szkolenie dla klientów Vistula Banku Spółdzielczego

4 czerwca 2013 r. w Vistula Banku Spółdzielczym w Wyszogrodzie z inicjatywy Prezesa Zarządu – Jolanty Łukasiak-Malickiej odbyło się szkolenie pt. „Podniesienie konkurencyjności gospodarstw rolnych poprzez zrzeszanie się rolników ze szczególnym uwzględnieniem formy spółdzielczej”.

04 czerwca 2013

PERSPEKTYWY DALSZEGO STOSOWANIA DOPŁAT DO KREDYTÓW PREFERENCYJNYCH

W dniu 4 czerwca 2013r. odbyło się w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi spotkanie w sprawie zmian, w systemie stosowania dopłat do kredytów preferencyjnych. Spotkanie to jest wynikiem postulatów zgłoszonych m.in. przez KZBS, dotyczących podwyższenia oprocentowania kredytów udzielanych z systemem dopłat ARiMR oraz określenia perspektyw stosowania systemu dopłat po 2013r.

04 czerwca 2013KDBS Bank na DOD w Zarzeczewie

W dniach 1-2 czerwca 2013 r. Kujawsko-Dobrzyński Bank Spółdzielczy uczestniczył w XXXIV Dniach Otwartych Drzwi, zorganizowanych przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Oddział w Zarzeczewie.

[ 1 ] 2 3 4 następne »

Partnerzy