Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Tag: eacb

15 maja 2014Posiedzenie Grupy Roboczej EACB ds. nadzoru bankowego

W dniu 9 maja br. w Rzymie odbyło się posiedzenie Grupy Roboczej Europejskiego Stowarzyszenia Banków Spółdzielczych (EACB) ds. nadzoru bankowego. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele organizacji bankowości spółdzielczej z całej Europy, w tym delegat Krajowego Związku Banków Spółdzielczych.

07 kwietnia 2014KZBS na trzecim spotkaniu banków spółdzielczych ze środowiskiem akademickim w Brukseli

W dniu 1 kwietnia br. w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbył się trzeci dialog banków spółdzielczych ze środowiskiem akademickim oraz innymi instytucjami zainteresowanymi i związanymi z bankowością spółdzielczą, którego organizatorem było Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych (EACB). W spotkaniu uczestniczył przedstawiciel Krajowego Związku Banków Spółdzielczych.

03 kwietnia 2014MAPA DROGOWA BANKÓW SPÓŁDZIELCZYCH

Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych (EACB) opublikowało dokument "Mapa Drogowa dla banków spółdzielczych: podejście wprowadzające równowagę do obecnych regulacji, jednocześnie stymulujące wzrost gospodarczy". Dokument jest uzupełnieniem dyskusji, które odbyły się podczas Debaty Regulacyjnej zorganizowanej przez EACB w dniu 4 marca br. Mapa Drogowa została również opracowana z myślą o zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego.

28 marca 2014„Pomóżcie nam wcześniej, będzie nam łatwiej później”

Piotr Koziński, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Rynku Finansowego w Ministerstwie Finansów, podczas wspólnego warsztatu KZBS i EACB, który odbył się 20 marca br. w Warszawie przedstawił działania podejmowane przez Ministerstwo Finansów w zakresie regulacji prawnych dotyczących sektora finansowego.

24 marca 2014Pakiet CRD IV/CRR to szansa, czy zagrożenie dla banków spółdzielczych?

Andrzej Reich Dyrektor Departamentu Regulacji Bankowych, Instytucji Płatniczych i SKOK, Komisji Nadzoru Finansowego, w wystąpieniu, podczas warsztatu zorganizowanego 20 marca br. przez KZBS i EACB w Warszawie stwierdził, że Pakiet CRD IV/CRR to szansa dla banków spółdzielczych.

06 marca 2014KZBS na debacie regulacyjnej EACB w Brukseli

W dniu 4 marca br. w Brukseli odbyła się debata regulacyjna „Między regulacjami i potrzebą wznowienia lokalnego rozwoju: rola banków spółdzielczych”, organizowana przez Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych (EACB), przy wsparciu Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (EESC). W debacie uczestniczył przedstawiciel Krajowego Związku Banków Spółdzielczych.

06 marca 2014Banki spółdzielcze zalecają podejście równoważące regulacje i pobudzanie lokalnego wzrostu w Europie - komunikat prasowy EACB dotyczący debaty regulacyjnej

Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych (EACB) opublikowało komunikat prasowy dotyczący debaty regulacyjnej „Między regulacjami i potrzebą wznowienia lokalnego rozwoju: rola banków spółdzielczych”, która odbyła się w dniu 4 marca br. w Brukseli. W debacie uczestniczył przedstawiciel Krajowego Związku Banków Spółdzielczych.

05 marca 2014Wspólny warsztat KZBS i EACB

W dniu 20 marca br. w Centrum Konferencyjnym Zielna w Warszawie odbędzie się warsztat Krajowego Związku Banków Spółdzielczych z udziałem Europejskiego Stowarzyszenia Banków Spółdzielczych (EACB) w Brukseli oraz przedstawicieli ustawodawcy i nadzorcy, kształtujących proces wdrażania regulacji prawnych Unii Europejskiej w Polsce.

23 stycznia 2014Spotkanie Zespołu Ekspertów EACB ds. płynności

W dniu 16 stycznia br. w Brukseli odbyło się pierwsze spotkanie Zespołu Ekspertów Europejskiego Stowarzyszenia Banków Spółdzielczych (EACB) ds. płynności, w którym wziął udział przedstawiciel KZBS.

27 czerwca 2013Bank Spółdzielczy w Czersku otwarty na Gdańsk

Sympatycy Banku Spółdzielczego w Czersku na długo zapamiętają 26 czerwca br. wszystko to za sprawą niezwykłej oprawy towarzyszącej zapowiedzi otwarcia filii Banku w Gdańsku-Oliwie.

27 czerwca 2013DYREKTYWA CRD IV OPUBLIKOWANA I  WCHODZI W ŻYCIE 1 STYCZNIA 2014R.

W dniu dzisiejszym zakończone  zostały prace na forum Unii Europejskiej  związane z  wprowadzeniem w życie regulacji Dyrektywy CRD IV.  Po zaakceptowaniu  w dniu  20 czerwca br.  treści Dyrektywy przez Radę Unii Europejskiej, została ona opublikowana dzisiaj  w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej nr L 176 . Odpowiednio pierwsze regulacje Dyrektywy zaczną obowiązywać od dnia   1 stycznia 2014r. W wyniku intensywnych działań lobbingowych prowadzonych przez  europejskie środowisko spółdzielczości bankowej wspólnie  z KZBS (o których informowaliśmy Państwa na bieżąco w dotychczasowych pismach)  ostateczna treść Dyrektywy i Rozporządzenia uwzględnia część istotnych postulatów zgłaszanych przez Związek. W szczególności  dotyczy to wprowadzonych istotnych przepisów przejściowych, które pozwolą ewolucyjnie dostosować się do nowych obowiązków regulacyjnych.

26 czerwca 2013NOWY MAGAZYN JUŻ WKRÓTCE

Już niebawem do prenumeratorów przesłany zostanie „Głos Banków Spółdzielczych”. W tym miesiącu będzie czekał także na wszystkich, którzy 28 czerwca będą uczestniczyć w Krajowym Święcie Bankowości Spółdzielczej.

24 czerwca 2013

Wysłuchanie publiczne przed Komisją Nadzwyczajną Sejmu w sprawie Prawa spółdzielczego

Wysłuchanie publiczne przed Komisją Nadzwyczajną Sejmu w sprawie Prawa spółdzielczego.  KZBS podkreśla konieczność uwzględnienia w przyszłych regulacjach specyfiki spółdzielczości bankowej, jako wyodrębnionej części ruchu spółdzielczego.

24 czerwca 2013Technologia mikroprocesorowa EMV zapewnia kartom Visa, w tym kartom zbliżeniowym, najwyższy poziom bezpieczeństwa

Najnowsze dane dotyczące tzw. transakcji nieuprawnionych pokazują, że dzięki technologii mikroprocesorowej EMV bezpieczeństwo kart Visa, w tym kart zbliżeniowych, już drugi rok z rzędu utrzymuje się w Europie na historycznie najwyższym poziomie – a wskaźniki bezpieczeństwa dla polskich kart Visa są wyraźnie lepsze niż średnio w Europie. Co więcej, dzięki zainwestowaniu przez Visa Europe w ciągu ostatnich sześciu lat ponad miliarda euro w rozwój technologii i infrastruktury dla bezpieczeństwa płatności Visa, odnotowano spadek transakcji nieuprawnionych.

21 czerwca 2013Zebranie Przedstawicieli na 114-lecie Banku

W dniu 20 czerwca br. w Zajeździe u Piasta Kołodzieja odbyło się Zebranie Przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Kruszwicy.

[ 1 ] 2 3 4 5 następne »

Partnerzy