Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Tag: banki-spoldzielcze

27 maja 2014Debata o spółdzielczych instytucjach finansowych w Super Express

Na naszej stronie internetowej informowaliśmy o tym, że 6 maja br. odbyła się debata pn. „Czy spółdzielcze instytucje finansowe mają przed sobą przyszłość?”. Dziś można zapoznać się z jej wersją on-line.

26 marca 2014Stan i kierunek prac w zakresie najważniejszych dla banków spółdzielczych, międzynarodowych i krajowych regulacji prawnych

Ponad 100 uczestników, 5 prelegentów, 5 godzin dyskusji w zakresie najważniejszych dla banków spółdzielczych regulacji prawnych (międzynarodowych i krajowych) – tak w skrócie można podsumować wspólny warsztat Krajowego Związku Banków Spółdzielczych (KZBS) i Europejskiego Stowarzyszenia Banków Spółdzielczych (EACB), który 20 marca br. odbył się w Centrum Konferencyjnym Zielna w Warszawie.

26 lutego 2014Fundacja EFRWP z ofertą dla banków spółdzielczych

Banki spółdzielcze, to kolejne – obok samorządów oraz przedsiębiorców – podmioty, które mogą ubiegać się o wsparcie finansowe ze środków Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Oferowane przez Fundację EFRWP pożyczki podporządkowane mogą zostać przeznaczone  na podniesienie poziomu kapitałów własnych banku.

11 grudnia 2013Koszty usług finansowych, a zadowolenie klientów banków spółdzielczych z sektora małych i średnich przedsiębiorstw

Ostatnie dwadzieścia lat sektora bankowości spółdzielczej w Polsce to okres zmian, które postawiły przed bankami spółdzielczymi wiele nowych, dotąd nieznanych wyzwań.

04 grudnia 2013Nowy szef Bancassurance w Concrodii Ubezpieczenia

Od listopada nowym szefem Biura Bancassurance Concordii Ubezpieczenia został Tomasz Kromolicki, dotychczasowy zastępca dyrektora Biura.

29 listopada 2013Odznaczenia dla prezesów banków spółdzielczych

Srebrny Krzyż Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę 29 listopada br. otrzymali członkowie Krajowego Związku Banków Spółdzielczych. Odznaczenia nadane przez Prezydenta RP wręczył wicewojewoda Dariusz Piątek.

28 października 2013„Rola i pozycja IT w funkcjonowaniu i rozwoju banków spółdzielczych”

„Ilekroć chcemy rozważyć coś w izolacji, tylekroć się okazuje, że powiązane jest z całą resztą wszechświata” – to motto przewodnie pierwszej wypowiedzi, które jednocześnie znakomicie oddaje istotę samego wydarzenia jakim było III Forum Informatyki w Bankowości Spółdzielczej. Przytoczył je Krzysztof Maderak, główny informatyk PBS w Gostyniu tym samym rozpoczynając swoje wystąpienie.

24 października 2013Banki Spółdzielcze kibicują Mistrzom Świata

20 października br. we wrocławskiej Hali Stulecia rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Seniorów i Seniorek w podnoszeniu ciężarów. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent RP Bronisław Komorowski, a partnerem Mistrzostw są Banki Spółdzielcze SGB. Rywalizacja potrwa do 27 października.

14 października 2013Banki Spółdzielcze z Grupy BPS prowadzą akcję informacyjną

W trasę po mieście wyruszył zielony fotel, bohater kampanii # jak VIP. Celem działań jest zwiększenie rozpoznawalności marki BANK SPÓŁDZIELCZY wśród młodych mieszkańców stolicy.  

29 lipca 2013Onet o Deklaracji Paryskiej

W dniu 26 czerwca br. w Paryżu odbyło się posiedzenie Komitetu Wykonawczego Europejskiego Stowarzyszenia Banków Spółdzielczych (EACB), na którym zatwierdzono tekst tzw. „Deklaracji Paryskiej”.

19 lipca 2013Społeczna odpowiedzialność biznesu a banki spółdzielcze

Kiedy o obco brzmiącym skrócie CSR (Corporate Social Responsibility - społeczna odpowiedzialność biznesu) zrobiło się w Polsce głośno, część instytucji finansowych z chęcią uległa nowemu trendowi. Tym bardziej, że dzięki tym trzem magicznym - mogłoby się wydawać - literom banki mogły odejść od wizerunku instytucji nieczułej na ludzkie potrzeby, skupionej wyłącznie na zysku.

18 lipca 2013Onet: Kredyt gwarantowany u spółdzielców

Bank Gospodarstwa Krajowego 15 marca br. podpisał z bankami komercyjnymi oraz spółdzielczymi umowy inaugurujące rządowy program wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw – gwarancji de minimis. Niespełna cztery miesiące po jego wprowadzeniu zaprezentowano pierwsze dane podsumowujące. Z gwarancji de minimis skorzystało 8 tysięcy przedsiębiorców, w tym klienci banków spółdzielczych.

11 lipca 2013Zadania banków zrzeszających i ich znaczenie w opinii zarządzających bankami spółdzielczymi

Wnioski płynące z badań dotyczących tytułowego tematu opublikowane zostały w portalu onet.pl

04 lipca 2013Wideorelacja z Krajowego Święta Bankowości Spółdzielczej

Obchody XVII Krajowego Święta Bankowości Spółdzielczej oraz jubileusz 125 - lecia Banku Spółdzielczego w Witkowie przedstawiono w materiale przygotowanym przez TV Wielkopolska.

27 czerwca 2013Bank Spółdzielczy w Czersku otwarty na Gdańsk

Sympatycy Banku Spółdzielczego w Czersku na długo zapamiętają 26 czerwca br. wszystko to za sprawą niezwykłej oprawy towarzyszącej zapowiedzi otwarcia filii Banku w Gdańsku-Oliwie.

[ 1 ] 2 3 4 5 następne »

Partnerzy