Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

25 maja 2017Szkolenie KZBS  - „Zmiany w działalności kredytowej banków –  nowe zasady udzielania kredytów hipotecznych”

Z dniem 22 lipca br. wchodzi w życie ustawa z dnia 23 marca 2017 r. o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami. Ustawa w sposób istotny zmieni zasady udzielania kredytów hipotecznych i konsumenckich. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom banków spółdzielczych Krajowy Związek Banków Spółdzielczych zorganizował tytułowe szkolenie.
 
Ustawa stanowi implementację Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/17/UE z dnia 4 lutego 2014 r. w sprawie konsumenckich umów o kredyt związanych z nieruchomościami mieszkalnymi i zmieniająca dyrektywy 2008/48/WE i 2013/36/UE oraz rozporządzenie (UE) nr 1093/2010.
 
Uczestnicy szkolenia mieli okazję zapoznać się z praktycznymi aspektami stosowania zasad udzielania kredytów hipotecznych, w szczególności w zakresie konieczności spełnienia wymogów dotyczących pracowników banków oferujących kredyty i zawierających umowy oraz pośredników kredytowych, ze szczególnym uwzględnieniem obowiązku ich szkolenia, zgodnie z postanowieniami ustawy.
 
Omówiono również szczegółowo m.in. obowiązki kredytodawcy przed zawarciem umowy, zasady dotyczące zawierania umów powiązanych z kredytem hipotecznym, jak również zagadnienie dotyczące zasad restrukturyzacji, przewidzianych ustawą.

Partnerzy