Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

09 stycznia 2019Szkolenie KZBS pt. Przepisy o usługach płatniczych – implementacja Dyrektywy PSD II w bankach spółdzielczych

Krajowy Związek Banków Spółdzielczych organizuje szkolenie pt. „Przepisy o usługach płatniczych – implementacja Dyrektywy PSD II w bankach spółdzielczych”, które odbędzie się w dniu 23 stycznia br. w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Ogrodowa 58 przy ul. Ogrodowej 58 w Warszawie.

W 2015 r. została uchwalona druga dyrektywa o usługach płatniczych, zastępująca dotychczasową dyrektywę 2007/64/WE (tzw. dyrektywę PSD, implementowaną w Polsce przez ustawę o usługach płatniczych). Celem zmian jest przystosowanie regulacji do zmian wynikających z rozwoju rynku usług płatniczych. Polskie przepisy implementujące PSD II zostały przyjęte w ustawie z dnia 10 maja 2018 r. o zmianie ustawy o usługach płatniczych oraz niektórych innych ustaw, a termin dostosowania się dostawców do zasadniczej części regulacji minął 20 grudnia 2018 r. Termin wdrożenia przez dostawców rozporządzenia delegowanego (RTS) w sprawie standardów komunikacji i silnego uwierzytelnienia, które uzupełnia przepisy UUP, upływa 13 września 2019 r. Nowe przepisy przewidują rozszerzenie zastosowania regulacji dyrektywy zarówno w zakresie terytorialnym, jak i walutowym. Zmianie uległ również kształt katalogu usług wyłączonych spod zastosowania dyrektywy.

Szkolenie zostanie przeprowadzone przez starszego prawnika z kancelarii dLK Legal Korus sp.p.

Szkolenie dedykowane jest dla osób odpowiedzialnych za regulacje umowne oraz systemy informatyczne, zajmujących się analizą rynku i rozwojem nowych produktów, kadry kierowniczej w obszarach bankowości internetowej, mobilnej, IT, działów prawnych i compliance.

Koszt udziału w szkoleniu wynosi 399 zł netto/os + VAT dla Członków KZBS oraz 799 zł netto/os + VAT dla pozostałych uczestników.

W przypadku uczestnictwa w szkoleniu trzech lub więcej osób z jednego Banku koszt udziału w szkoleniu wynosi 359 zł netto/os + VAT dla Członków KZBS oraz 759 zł netto/os + VAT dla pozostałych uczestników.

Koszt szkolenia obejmuje rezerwację miejsca dla uczestnika, certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia, materiały szkoleniowe oraz wyżywienie.

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres e-mail: d.okonska@kzbs.org do dnia 18 stycznia br. Liczba miejsc jest ograniczona. Pierwszeństwo udziału posiadają Członkowie KZBS. Na podstawie wypełnionego formularza zostanie wystawiona faktura VAT.

UWAGA! Szkolenie odbędzie się tylko w przypadku uzyskania odpowiedniej liczby uczestników.

Program szkolenia

Formularz zgłoszeniowy

 

Partnerzy