Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

02 lipca 2018Święto Spółdzielczości Bankowej połączone z Biegiem Górskim „Limanowa Forrest”

"Z bankiem spółdzielczym - nowocześnie i bezpiecznie" pod takim hasłem obchodzone było tegoroczne Święto Spółdzielczości Bankowej. W ramach obchodów Bank Spółdzielczy w Limanowej po raz kolejny włączył się jako sponsor strategiczny w organizowany Bieg Górski „Limanowa Forrest”.

Święto Spółdzielczości Bankowej, które obchodzone jest od wielu lat, to doskonała okazja do uczczenia wieloletniej tradycji i cennego dorobku polskiej bankowości spółdzielczej. Bank Spółdzielczy w Limanowej co roku chętnie włącza się w jego organizację. Głównym tematem bieżącej edycji Święta była edukacja w zakresie bezpieczeństwa, korzyści i wygody korzystania z obrotu bezgotówkowego, a także wspólna oferta banków spółdzielczych i ZUS. Na uczestników wydarzenia czekały miłe niespodzianki. Bank przygotował drobne upominki, a dla dzieci specjalny quiz z nagrodami.

Jubileuszowa X edycja Międzynarodowego Biegu Górskiego „Limanowa Forrest” odbyła się 1 lipca br. Na linii startu stanęło 297 zawodników, którzy do pokonania mieli siedmiokilometrową trasę pod Krzyż Milenijny na Miejskiej Górze i z powrotem.  Malownicza, choć niełatwa trasa zachwyciła uczestników. Przebiega ona po szlakach turystycznych, drogach leśnych, polnych, miejscami kamienistych i częściowo po asfalcie, prowadząc na Miejską Górę (716 m. n.p.m.), na której wznosi się Milenijny Krzyż, ponad dwukrotnie większy od tego na Giewoncie (największy w Polsce).

Imprezie towarzyszyła również akcja charytatywna dla Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością "PRZYSTAŃ" im. Jana Pawła II w Tymbarku.

„Jako sponsor strategiczny serdecznie dziękuję Wam za udział w Biegu. Jest nam niezmiernie miło, że możemy obchodzić Święto Spółdzielczości Bankowej w gronie „zwycięzców” i ich rodzin. Mam nadzieję, że za rok znowu się spotkamy w tym samym lub większym gronie. Gratuluje wszystkim osiągnięć i zapraszamy do świętowania z Bankiem, który od lat propaguje aktywność fizyczną w regionie” – powiedział Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Limanowej, Adam Dudek.

Zwycięzcą jubileuszowej edycji został Ukrainiec Sergii Rybak, któremu pokonanie 7 km zajęło 28:55. Drugi był jego rodak Paweł Olijnyk z wynikiem 29:01 a podium dopełnił Jacek Michulec. Najszybszy z Polaków do drugiego miejsca stracił 6 sekund (29:07).  Wśród kobiet zwyciężyła Regina Kulka z Ropy, która wbiegła na metę z czasem 33:39, wyprzedzając drugą zawodniczkę o ponad 3 minuty. Ukrainka Swietlana Olijnyk uzyskała wynik 36:51. Trzecia była Beata Swiadek z Wołowic (37:59).

Gratulujemy zwycięzcom i do zobaczenia za rok.  

Partnerzy