Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

21 marca 2016Spotkanie w Klubie Bankowca

W dniu 18 marca br., z inicjatywy Rady Konsultacyjnej Sektora  Bankowości Spółdzielczej,  mając na uwadze potrzebę harmonijnego rozwoju całego sektora banków spółdzielczych w Polsce, w Klubie Bankowca w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli banków spółdzielczych, które nie przystąpiły do systemów IPS,  z kierownictwem obu Izb gospodarczych oraz zaproszonym specjalnie na tę okoliczność Wiceprzewodniczącym KNF Wojciechem Kwaśniakiem.
 
Z uwagi na postępujący proces budowy nowych systemów grupowego bezpieczeństwa, w który zaangażowało się łącznie ponad 440 banków spółdzielczych, rozpoczęcie działalności przez spółdzielnie zarządzające IPS w zrzeszeniu SGB i BPS,  Rada Konsultacyjna postanowiła umożliwić bankom spółdzielczym, które z różnych powodów nie podjęły jeszcze decyzji  w tej sprawie, spotkanie i swobodną dyskusję z najbardziej kompetentnymi  przedstawicielami tej nowej inicjatywy.
 
Zgodnie z zamysłem inicjatorów spotkania, kluczowym było wystąpienie Wiceprzewodniczącego KNF Wojciecha Kwaśniaka, który dostarczył uczestnikom  informacji o aktualnej sytuacji  sektora, poszczególnych zrzeszeń, czy wybranych grup banków spółdzielczych, w kontekście zarówno nowych wymogów regulacyjnych, jak i podejścia nadzoru finansowego do banków wstrzymujących się dotychczas z podjęciem decyzji. Spotkanie było także okazją do wymiany poglądów, sygnalizowania oczekiwań i zamierzeń zaproszonych przedstawicieli banków spółdzielczych.
 
W konkluzji spotkania podkreślono, iż Systemy Ochrony Instytucjonalnej są otwarte dla kolejnych zainteresowanych uczestnictwem banków, spełniających kryteria przystąpienia. Istniejące, a nie rozwiane dotychczas wątpliwości będą przedmiotem bilateralnych rozmów samych zainteresowanych.

Partnerzy