Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

21 września 2017Spotkanie KZBS z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi

W dniu 21 września br. odbyło się spotkanie z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Panem Rafałem Romanowskim dotyczące Rozporządzenia z dnia 5 lipca 2017 r. w sprawie określenia przedmiotów należących do rolnika prowadzącego gospodarstwo, które nie podlegają egzekucji.

Podczas spotkania KZBS przedstawił konsekwencje prawne i gospodarcze związane z wejściem w życie ww. Rozporządzenia, polegające przede wszystkim na ryzyku ograniczenia dostępu zainteresowanych podmiotów, tj. przede wszystkim właścicieli gospodarstw rolnych, do finansowania kredytem bankowym.

W ślad za spotkaniem, KZBS skierował pismo do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wskazując kierunek proponowanych zmian. Podniesiono m.in. potrzebę wprowadzenia rozwiązania zapewniającego rolnikowi możliwość wyłączenia spod jego postanowień składników majątku, np. poprzez złożenie odpowiedniego oświadczenia podczas ustanawiania na nich zabezpieczenia w formie hipoteki lub zastawu rejestrowego. Ponadto, podkreślono, iż przepisy Rozporządzenia powinny mieć zastosowanie jedynie do postępowań egzekucyjnych, wszczętych po wejściu w życie Rozporządzenia.

Partnerzy