Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

05 października 2017Spotkanie KZBS z bankami spółdzielczymi

W dniu 4 października br. Mikołowski Bank Spółdzielczy na prośbę KZBS zorganizował spotkanie mające na celu omówienie zagadnień związanych z funkcjonowaniem banków spółdzielczych oraz działalnością KZBS na rzecz sektora. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele 20 banków spółdzielczych, wśród których obecni byli zarówno Członkowie, jak i banki nie będące Członkami KZBS.

Podczas spotkania przybliżono szerokie spektrum działań KZBS na rzecz banków spółdzielczych oraz przedyskutowano wybrane zagadnienia związane z działalnością banków spółdzielczych w ich lokalnych środowiskach, zwłaszcza w kontekście nowych rozwiązań prawnych oraz wyzwań rynku usług finansowych.

Prezes Zarządu KZBS Pani Krystyna Majerczyk–Żabówka przedstawiła działania Związku m.in. w zakresie rozwiązań prawno-legislacyjnych podejmowanych w ostatnich kilkunastu miesiącach. Wśród tematów, które budziły szczególne zainteresowanie uczestników, były m.in. zagadnienia z następujących obszarów: Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 5 lipca br. w sprawie określenia przedmiotów należących do rolnika prowadzącego gospodarstwo, które nie podlegają egzekucji, Ustawa z dnia 11 maja 2017 r. o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym, regulacje nadzorcze, w szczególności wdrażanie w bankach spółdzielczych nowej Rekomendacji H, polityki dywidendowej oraz malejącego członkostwa w bankach spółdzielczych. W toku dyskusji zwrócono uwagę na prowadzone aktualnie prace nad kierunkami dalszego rozwoju banków spółdzielczych.

Uczestnicy spotkania podkreślali pilną potrzebę zasadniczego wzmocnienia mandatu KZBS, jako instytucji reprezentującej grupowe interesy środowiska banków spółdzielczych, poprzez szerokie członkostwo banków w KZBS. Wiceprezes Zarządu KZBS Pan Michał Krakowiak zaznaczył, iż najważniejsza jest wspólna odpowiedzialność za wizerunek całego sektora bankowości spółdzielczej.

Spotkanie okazało się być dobrą okazją do wymiany poglądów na najbardziej istotne problemy środowiska. Gospodarz spotkania Prezes Zarządu Mikołowskiego Banku Spółdzielczego Pan Michał Król zadbał o to, by banki w miłej atmosferze mogły dyskutować zarówno o bieżących problemach, jak i istotnych wyzwaniach polskiej bankowości spółdzielczej.

KZBS dziękuje uczestnikom spotkania za aktywny w nim udział oraz zaprasza wszystkie banki spółdzielcze do współpracy w działaniach na rzecz całego środowiska, zgodnie z hasłem: Razem możemy więcej.

Partnerzy