Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

29 lutego 2016Spotkanie KZBS z Bankami Spółdzielczymi

W dniu 24 lutego br. Bank Spółdzielczy w Raciążu zorganizował na prośbę KZBS spotkanie służące omówieniu zagadnień związanych z funkcjonowaniem banków spółdzielczych oraz działalnością KZBS na rzecz sektora bankowości spółdzielczej. W spotkaniu, które miało miejsce w Centrali Banku, uczestniczyli przedstawiciele 9 banków spółdzielczych, wśród których obecni byli zarówno Członkowie, jak i nie Członkowie KZBS, a także Prezes Zarządu KZBS, Pani Krystyna Majerczyk-Żabówka oraz Doradca Prezesa Zarządu KZBS, Pan Michał Krakowiak.
 
Celem spotkania było przybliżenie działań KZBS na rzecz banków spółdzielczych oraz omówienie zagadnień związanych z działalnością banków spółdzielczych w ich lokalnych środowiskach, zwłaszcza w kontekście nowych rozwiązań prawnych oraz w warunkach niskich stóp procentowych.
Prezes Zarządu KZBS Pani Krystyna Majerczyk–Żabówka przedstawiła działania Związku na rzecz środowiska, w tym w zakresie rozwiązań prawno-legislacyjnych podejmowanych w ostatnich kilkunastu miesiącach. Wśród tematów, które budziły szczególne zainteresowanie uczestników, były m.in. projekt ustawy o BFG, zmiany w ustawie Prawo bankowe, doświadczenia z wdrażania przepisów znowelizowanej ustawy o bankach spółdzielczych, ustawa o podatku bankowym, regulacje nadzorcze, w tym polityka dywidendowa.  Zwracano również uwagę na wpływ obsługi kredytów preferencyjnych tzw. starego portfela na ekonomikę banków spółdzielczych. W toku dyskusji podkreślono, iż KZBS powinien posiadać możliwie szeroki mandat do reprezentowania banków spółdzielczych wobec regulatorów oraz administracji centralnej.
Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany poglądów na najbardziej istotne problemy środowiska, a równocześnie formą integracji wokół wspólnych celów, które są również przedmiotem zainteresowania KZBS. Robocza, miła atmosfera, o którą zadbał organizator, Pan Prezes Piotr Pniewski, powinna posłużyć lepszemu zrozumieniu roli KZBS w działaniach na rzecz banków spółdzielczych oraz zachęcić banki do współpracy ze Związkiem.
 
Zachęcamy banki spółdzielcze do zgłaszania swojego uczestnictwa w podobnych inicjatywach.

Partnerzy