Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

26 czerwca 2015Spółdzielców czekają zmiany

Artykuł o tym tytule opublikowała Rzeczpospolita w dodatku „Świat Pieniądza”, który już od ponad 20 lat zawiera podsumowanie audytowanych wyników działających w Polsce instytucji finansowych. Materiał został wzbogacony o wypowiedzi prezesów banków zrzeszających.
 
Poniżej zamieszczamy fragmenty z ich wypowiedzi:
 
Ryszard Lorek, prezes SGB Banku
 
„Największym wyzwaniem dla bankowości spółdzielczej są kwestie regulacyjne. Najpoważniejsze zadanie dla BS zrzeszonych w SGB to utworzenie systemu ochrony instytucjonalnej (…) Efektywne wdrożenie systemu pozwoli na wzmocnienie bezpieczeństwa pojedynczych banków przy spełnieniu wymogów regulacyjnych w zakresie norm płynności, na uzyskanie szybkiego dostępu do środków pomocowych w razie potrzeby, jak również na wprowadzenie mechanizmów wzajemnej pomocy”.
 
Zdzisław Kupczyk, prezes Banku BPS
 
„W 2015 r., finalizowane są wieloletnie prace nad nowelizacją ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających. Przewiduje się, że wdrożenie zasad ochrony w Zrzeszeniu BPS pozwoli na wykorzystanie posiadanego potencjału i osiągnięcie zakładanego 6-proc. udziału w rynku usług bankowych”.
 
Pełny artykuł opublikowany został w piątkowym wydaniu dziennika „Rzeczpospolita” (26.06.15)

Partnerzy