Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

12 października 2017Seminarium CEDUR dotyczące wymagań dla członków rad nadzorczych -  przeprowadzone z inicjatywy KZBS

W dniu 11 października br. w Warszawie, z inicjatywy Krajowego Związku Banków Spółdzielczych, odbyło się szkolenie CEDUR pt. „Podstawy prawne funkcjonowania Rady Nadzorczej w banku spółdzielczym oraz odpowiedzialność prawna i finansowa jej członków. Zadania i odpowiedzialność Członków Rady”.
 
Podczas Seminarium szczegółowo omówiono m.in. wymagania dotyczące składu, zasad wyboru, uprawnień i zakresu działania rad nadzorczych w bankach spółdzielczych wynikających z ustawy Prawo spółdzielcze, ustawy Prawo bankowe, ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających, Zasad Ładu Korporacyjnego dla instytucji nadzorowanych. Ponadto, w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 11 maja 2017 r. o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz o nadzorze publicznym, omówione zostały najistotniejsze wyzwania dla członków rad nadzorczych wynikające z ww. ustawy, w szczególności dotyczące obowiązku powoływania komitetu audytu.
 
KZBS dziękuje przedstawicielom UKNF za wkład merytoryczny i przeprowadzenie szkolenia oraz wszystkim uczestnikom za aktywny w nim udział.

Partnerzy