Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

20 czerwca 2018Rozstrzygnięcie IV edycji Konkursu SKO – „Młodzi Mistrzowie Oszczędzania”

20 czerwca br., w dniu obchodów centralnych Święta Spółdzielczości Bankowej, ogłoszono wyniki i przedstawiono zwycięzców IV edycji Konkursu SKO – „Młodzi Mistrzowie Oszczędzania”. W Konkursie organizowanym przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej wzięło udział ponad 150 szkół podstawowych z całej Polski.

Celem Konkursu jest zachęcenie dzieci ze szkół podstawowych do systematycznego oszczędzania, a także pogłębianie relacji między szkołami i bankami spółdzielczymi oraz promowanie aktywności banków spółdzielczych w obszarze prowadzonej przez nie edukacji finansowej dzieci i młodzieży.

W tegorocznej edycji Konkursu, oprócz nagród finansowych przeznaczonych dla szkół, które zwyciężyły i osiągnęły najlepsze wyniki w prowadzeniu SKO, Jury Konkursu, pod przewodnictwem prof. dr hab. Sławomira Juszczyka przyznało również znaki jakości dla wyróżnionych szkół i banków spółdzielczych.  Zwycięskie i wyróżnione szkoły oraz banki będą mogły posługiwać się znakami jakości przez rok od daty ogłoszenia wyników Konkursu w materiałach promocyjnych i reklamowych rozprowadzanych przez nie wszystkimi kanałami komunikacji.

Nagrodę główną w wysokości 2 000 PLN z przeznaczeniem na cele edukacyjne uczniów szkół podstawowych związane z promowaniem idei oszczędzania w SKO i tytuł zwycięzcy Konkursu otrzymała:

Publiczna Szkoła Podstawowa w Jabłonnie Lackiej

(pod patronatem Powiatowego Banku Spółdzielczego w Sokołowie Podlaskim)

Dwa równorzędne wyróżnienia w wysokości po 1 000 PLN każde na powyższy cel przyznano następującym szkołom:

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wielkim Komorsku (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Nowem n/Wisłą)
  • Szkoła Podstawowa w Długołęce-Świerkli (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Podegrodziu)

Jury konkursu „SKO – Młodzi Mistrzowie Oszczędzania” przyznało również indywidualne znaki jakości za działalność w obszarze SKO wymienionym poniżej bankom:

  • Bank Spółdzielczy w Iłowie (Szkoła Podstawowa im. I Armii Wojska Polskiego w Giżycach)
  • Bank Spółdzielczy w Wodzisławiu (Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brześciu)
  • Bank Spółdzielczy w Nałęczowie (Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie)
  • Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie (Szkoła Podstawowa w Wyszanowie)
  • Bank Spółdzielczy w Jarocinie (Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Bachorzewie)
  • Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie (Szkoła Podstawowa w Woźnikach – Ligota Woźnicka)
  • Bank Spółdzielczy w Gorlicach (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łużnej)
  • Bank Spółdzielczy w Wodzisławiu (Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Lubczy)
  • Bank Spółdzielczy w Pilźnie (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Zwierniku)
  • Spółdzielczy Bank Powiatowy w Piaskach (Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. gen. Józefa Sobiesiaka w Rybczewicach)
  • Bank Spółdzielczy w Czarnkowie (Publiczna Szkoła Podstawowa w Kruczu, Szkoła Podstawowa w Sarbi, Publiczna Szkoła Podstawowa im. płk. Franciszka Bartoszka w Jędrzejewie)
  • Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu (Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Kromolicach)
  • Bank Spółdzielczy w Kielcach (Szkoła Podstawowa im. Antoniego Wacińskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bodzentynie)
  • Bank Spółdzielczy w Jasieńcu (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliana Suskiego w Jasieńcu, Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Czesława Sadłowskiego w Zbroszy Dużej)
  • Bank Spółdzielczy w Leśnicy (Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaryszowie, Szkoła Filialna w Sieroniowicach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Szemrowicach)
  • Podkarpacki Bank Spółdzielczy (Szkoła Podstawowa w Zahutyniu)
  • Piastowski Bank Spółdzielczy w Janikowie (Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Broniewicach)
  • Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie (Szkoła Podstawowa im. Powstańców 1863 r. w Lututowie, Szkoła Filialna w Niemojewie)
  • Bank Spółdzielczy w Miliczu (Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Sułowie)
  • Bank Spółdzielczy w Cycowie (Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Dratowie)

Wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym szkołom przekazujemy serdecznie gratulacje!

Partnerzy