Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

15 maja 2018Przejechaliśmy 14 476 km dla Stasia i Bartka

W dniach 12-13 maja br. odbył się IV Charytatywny Rajd Rowerowy Banku Spółdzielczego w Koronowie. Uczestnicy przejechali w nim nawet 150 km, aby zebrać środki na leczenie Bartka Trzeciaka z Dąbrówki koło Kamienia Krajeńskiego i Stasia Zglińskiego z Mroczy, którzy chorują na rdzeniowy zanik mięśni.

W IV Charytatywnym Rajdzie Rowerowym Banku Spółdzielczego w Koronowie udział wzięło łącznie 212 osób, które przejechały łącznie 14 476 km – 1/3 obwodu ziemi i wpłaciły na rzecz leczenia chłopców kwotę 8820,44 zł. Już wiadomo, że ta kwota będzie większa, ponieważ nadal można wpłacać środki na leczenie Stasia i Bartka.

Bank Spółdzielczy w Koronowie zorganizował 3 trasy rajdu – 2 krótkie rodzinne (wokół Mroczy i Koronowa) oraz główną trasę – dwudniową, liczącą 126 km – na tej trasie jednak startowała dość liczna grupa osób, które na rowerach dojechały do Mroczy z Koronowa i Bydgoszczy i tym samym przejechały nawet 150 km. Trasy rajdu przebiegały głównie przez tereny malowniczych lasów Krajny i Borów Tucholskich, wzdłuż nich położone były piękne jeziora i rezerwaty przyrody – jednym słowem było warto. Zakończenie rajdu odbyło się nad Zalewem Koronowskim w Porcie Rodzinnym Tazbirowo koło Koronowa – tam była okazja do spotkania się z rodzinami Bartka i Stasia. Tam też Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Koronowie Alicja Huczyńska oraz Wiceprezes Marek Musiał przekazali symboliczne czeki, na których znalazły się kwoty 4410 zł – łącznie 8820 zł!

Bank Spółdzielczy w Koronowie składa serdeczne podziękowania dla Sponsorów, Partnerów oraz wszystkich uczestników rajdu – wierzymy, że dzięki Wam Bartek i Staś będą mieli większe szanse na powrót do zdrowia. Zaprasza również na kolejny, jubileuszowy V Charytatywny Rajd Rowerowy, który odbędzie się w Borach Tucholskich we wrześniu 2019 roku.

 

Partnerzy