Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

22 stycznia 2018Przedstawiciele Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego spotkali się z bankami spółdzielczymi

W dniach 8-19 stycznia br. w Polsce przebywała połączona Misja Międzynarodowego Funduszu Walutowego (ang. International Monetary Fund, IMF) i Banku Światowego  (ang. World Bank Group, WBG) mająca na celu przeprowadzenie badania stabilności sektora finansowego w Polsce tzw. Misja FSAP - Financial Sector Assessment Program. Część badania poświęcono sektorowi banków spółdzielczych. Misja, za pośrednictwem Departamentu Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Finansów, które jest koordynatorem tej wizyty, zwróciła się z prośbą do KZBS o wsparcie w organizacji spotkań z przedstawicielami sektora bankowości spółdzielczej.

W konsultacjach, które odbyły się w dniach 16-18 stycznia br., wzięli udział wybrani przedstawiciele banków spółdzielczych, systemy ochrony instytucjonalnej oraz banki zrzeszające. Celem spotkań było zebranie informacji, niezbędnych do opracowania raportu, który w cyklu 5-letnim wydawany jest przez Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Warto podkreślić, że przygotowywany raport dotyczący stabilności sektora finansowego obejmuje wiele bloków tematycznych, w tym m.in. kapitałowy, ubezpieczeniowy, SKOK, bankowość, etc., a sektor bankowości spółdzielczej jest jedynie częścią szerszego opracowania. Publikacja raportu planowana jest na lipiec 2018 r.

Serdecznie dziękujemy przedstawicielom sektora bankowości spółdzielczej za aktywne zaangażowanie w przedmiotowy projekt. Mamy również nadzieję, iż zebrane informacje posłużą wypracowaniu wiarygodnego obrazu sektora.

Partnerzy