Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

22 sierpnia 2018Projekt rozporządzenia dotyczącego udzielenia pomocy producentom rolnym w 2018 r.

W dniu 21 sierpnia br. KZBS skierował do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi uwagi odnoszące się do projektu rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie ws. szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Projekt rozporządzenia określa warunki udzielania pomocy w zakresie rekompensaty strat poniesionych przez producentów rolnych w br. W projekcie rozporządzenia proponuje się udzielanie w 2018 r. pomocy w formie:

1. dotacji dla producentów rolnych, którzy ponieśli szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2018 r. suszy lub powodzi w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich;

2. dotacji dla podatników podatku rolnego, którzy w 2018 r. prowadzili chów lub hodowlę ryb słodkowodnych w stawach rybnych położonych na obszarze gmin, w których wystąpiła susza lub powódź w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich;

3. spłaty przez ARiMR na rzecz banków pełnego oprocentowania, przez okres nie dłuższy niż 2 lata, w przypadku zawieszenia przez banki spłaty preferencyjnych kredytów z dopłatami do oprocentowania ze środków ARiMR dla producentów rolnych, którzy ponieśli szkody w 2018 r.

Z treścią pisma przekazanego przez KZBS do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi mogą się Państwo zapoznać w zakładce Strefa Członkowska.

Partnerzy