Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

21 marca 2016Prezes KZBS gościem  Zgromadzenia Prezesów SGB

W dniu 15 marca br. Prezes Zarządu KZBS Krystyna Majerczyk-Żabówka oraz Doradca Prezesa Michał Krakowiak uczestniczyli, na zaproszenie Przewodniczącego Rady Zrzeszenia  SGB, w pierwszej części posiedzenia Zgromadzenia Prezesów Zrzeszenia SGB, poświęconej ponad zrzeszeniowej  integracji środowiska banków spółdzielczych i roli KZBS w tym procesie.
 
Mając na uwadze zmieniające się warunki funkcjonowania banków spółdzielczych w nowych realiach regulacyjnych oraz na nowo definiowaną potrzebą odbudowy więzi pomiędzy wszystkimi bankami spółdzielczymi w trosce o ochronę spółdzielczego modelu bankowości, KZBS zadeklarował stworzenie dla wszystkich zainteresowanych banków płaszczyzny porozumienia na gruncie podzielanych  spółdzielczych wartości. Prezes Zarządu KZBS zwracając się do uczestników zgromadzenia podkreśliła potrzebę efektywnej integracji branżowej, dla dalszego, skutecznego lobbowania na rzecz ekonomicznych i społeczno-gospodarczych interesów środowiska. Tylko aktywna forma uczestnictwa organizacyjnego może zagwarantować warunki niezbędne do  skutecznego działania w obliczu  skali i tempa wyzwań, wobec których stoi sektor banków spółdzielczych w Polsce.
 
Kwestia branżowej integracji środowiska jest kluczowym elementem misji KZBS, stwierdziła Prezes KZBS kończąc swoje wystąpienie.  Jedną z form jej realizacji są bezpośrednie spotkania z bankami spółdzielczymi. Udział w Zgromadzeniu Prezesów Zrzeszenia SGB to już kolejne spotkanie z bankami spółdzielczymi. W mijającym kwartale takie spotkania odbyły się w Stalowej Woli i Raciążu.

Partnerzy