Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

18 września 2017Prace Sektorowej Rady ds. Kompetencji Sektora Finansowego z udziałem KZBS

18 września br. w Centrum Bankowo-Finansowym w Warszawie odbyło się czwarte posiedzenie plenarne Sektorowej Rady ds. Kompetencji Sektora Finansowego. W posiedzeniu wzięło udział ponad 30 członków Rady, w tym przedstawiciel KZBS, a także obserwatorzy i zaproszeni goście.

Głównym tematem posiedzenia była dyskusja nad wnioskiem do Ministerstwa Finansów o włączenie Sektorowej Ramy Kwalifikacji dla Sektora Bankowego (SRKB) do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Rada uzgodniła tryb pracy nad wnioskiem. Podczas spotkania podsumowano również efekty I Konferencji Sektorowej Rady ds. Kompetencji Sektora Finansowego i zaproponowano pierwsze tematy na konferencję w przyszłym roku. Omówiono też stan prac w ramach sektorowego badania „Bilans Kapitału Ludzkiego”, które rozpoczęło się na początku III kwartału br. Aktualnie przygotowywane są pierwsze panele eksperckie w podziale na sektor bankowy, ubezpieczeniowy i kapitałowy.

Kolejne posiedzenie SRK SF odbędzie się w grudniu. W jego agendzie zaplanowano m.in. dyskusję nt. standardów etycznych w sektorze. Przewidziane jest też omówienie najważniejszych elementów nowego projektu ustawy o szkolnictwie wyższym.

Partnerzy