Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

27 marca 2019Posiedzenie Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej – 25 marca 2019 r.

W dniu 25 marca br. odbyło się posiedzenie Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej. Przedmiotem posiedzenia Rady było w szczególności omówienie możliwych wspólnych, sektorowych rozwiązań informatycznych dla bankowości spółdzielczej oraz oczekiwanych - w ocenie banków zrzeszających - wymagań wobec dostawców IT.

W posiedzeniu Rady Konsultacyjnej wzięli udział przedstawiciele Zarządów, Rad Zrzeszeń i Rad Nadzorczych banków zrzeszających, przedstawiciele systemów ochrony instytucjonalnej oraz KZBS i ZBP.

Głównym punktem posiedzenia była dyskusja nad wypracowanymi przez Banki Zrzeszające  kierunkami wspólnych rozwiązań w zakresie standaryzacji obsługi systemów bankowości spółdzielczej oraz kierunku digitalizacji Zrzeszeń, w tym poprzez centra usług wspólnych. Rada Konsultacyjna z aprobatą odniosła się do przedstawionych propozycji i przewidywanych harmonogramów prac. W tym kontekście należy podkreślić, iż ściślejsza współpraca międzyzrzeszeniowa w obszarze rozwiązań informatycznych ma prowadzić do rozwoju i poprawy konkurencyjności bankowości spółdzielczej. 

Ponadto Rada Konsultacyjna omówiła temat wykorzystania wniosków i rekomendacji przyjętych przez Konwent na rzecz Współpracy i Rozwoju Polskiej Bankowości Spółdzielczej, wnioski płynące z Forum Bankowego 2019 w zakresie bankowości spółdzielczej, jak również kwestie wymagające podjęcia przez Radę Konsultacyjną w najbliższym czasie.

Partnerzy