Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

09 stycznia 2018Pierwsze w Nowym Roku spotkanie KZBS z bankami spółdzielczymi

W dniu 8 stycznia br. Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej na prośbę KZBS zorganizował spotkanie, które poświęcono problematyce funkcjonowania banków spółdzielczych w obliczu bieżących wyzwań i inspirującej roli  KZBS na rzecz procesu przystosowań sektora do tych przemian. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele 27 banków spółdzielczych (zarówno Członków, jak i banków nie będących Członkami KZBS), ponadto, Prezes Zarządu SOZ BPS Pan Sławomir Czopur, Pani Krystyna Majerczyk-Żabówka, Prezes Zarządu KZBS oraz Pan Michał Krakowiak, Wiceprezes Zarządu KZBS.

Podczas spotkania poruszono tematykę pilności  zmian, wobec  których   sektor bankowości spółdzielczej obecnie stoi, takich jak potrzeba przystosowań do różnych aspektów globalizacji, cyfryzacji i innych wyzwań technologicznych, które powinny doprowadzić do adekwatnych zmian modelu współdziałania ze sobą banków spółdzielczych.   Ważnym zagadnieniem poruszonym podczas spotkania był temat zaufania wewnątrzsektorowego. Dyskutowano również o strukturze zatrudnienia oraz potrzebie zabezpieczenia kadry rezerwowej, przygotowanej na niespodziewane sytuacje. Podkreślono potrzebę rozwijania i pielęgnowania, we wszystkich obszarach działalności banków spółdzielczych, takich wartości jak: solidarność, współpraca i zaufanie. Szczególnie, jeśli chodzi o wspólną dla wszystkich banków, technologicznie ujednoliconą, ofertę produktową. Przyznano, iż wszelkie rozwiązania technologiczne, powinny być w miarę możliwości wspólne dla całego sektora, co pozwoliłoby na optymalizację kosztową. Poruszono również temat polityki dywidendowej, regulacji nadzorczych oraz kwestii członkostwa w bankach spółdzielczych.

Spotkanie okazało się być doskonałą okazją do wymiany poglądów na najbardziej istotne problemy środowiska bankowości spółdzielczej. KZBS dziękuje Zarządowi Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej oraz uczestnikom spotkania za aktywny w nim udział oraz zaprasza wszystkie banki spółdzielcze do współpracy w działaniach na rzecz całego środowiska, zgodnie z hasłem: Razem możemy więcej.

Partnerzy