Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

31 października 2017Panel ekspercki w ramach sektorowego badania Bilans Kapitału Ludzkiego z udziałem KZBS

W dniu 26 października br. odbył się panel ekspercki zorganizowany w ramach pierwszego sektorowego badania kompetencji w sektorze finansowym (Bilans Kapitału Ludzkiego) w którym uczestniczyli wysokiej klasy eksperci - przedstawiciele opiniotwórczych podmiotów ze środowiska bankowego, zaproszeni przez Sektorową Radę ds. Kompetencji Sektora Finansowego. Jednym z ekspertów panelu był przedstawiciel KZBS – Wiceprezes Zarządu Michał Krakowiak.
 
Podczas panelu eksperci dzielili się swoimi refleksjami i przemyśleniami na temat procesów zachodzących w sektorze bankowym i jego szerokim otoczeniu. Wskazywano na rysujące się trendy rynku pracy i spektrum czynników zmian kształtujących sektor w powiązaniu z pożądanymi kompetencjami. Wyniki dyskusji posłużą do sformułowania tzw. tez delfickich, które będą poddane weryfikacji na kolejnym etapie badania. Publikacja wyników badania zostanie udostępniona przez Sektorową Radę ds. Kompetencji Sektora Finansowego (przewidywana data publikacji to marzec 2018 r.)
 
Sektorowe badanie Bilans Kapitału Ludzkiego (SBKL) realizowane jest przez zespół badawczy Uniwersytetu Jagiellońskiego, na zlecenie PARP, przy wsparciu Sektorowej Rady ds. Kompetencji Sektora Finansowego. Główne cele SBKL to: określenie wyzwań, przed jakimi stoi sektor finansowy w wymiarze kompetencyjnym w związku ze zmianami społecznymi, gospodarczymi i technologicznymi (horyzont 3 i 5 lat), jak również określenie kierunków rozwoju kadrowego sektora i związanego z nim zapotrzebowania na kompetencje. Badanie służy wsparciu działania firm i organizacji w sektorze bankowym w skutecznym dostosowywaniu się wszystkich kategorii pracowników do przyszłej rzeczywistości środowiska pracy.

Partnerzy