Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

24 maja 2018O.K. Bank Spółdzielczy – Bakcyl udany debiut

Projekt BAKCYL to wspólne działanie sektora bankowego na rzecz edukacji finansowej młodzieży. Pomysłodawcą i organizatorem jest Warszawski Instytut Bankowości, partnerem Związek Banków Polskich, honorowym patronem Narodowy Bank Polski.

Po autorsko opracowanym przez O.K. Bank Spółdzielczy projekcie edukacyjnym „KURS NA ZYSK” w 2013 r. przyszedł czas na dzień debiutu Banku w ogólnopolskim projekcie BAKCYL.

17 maja 2018 r. Wolontariusz O.K. Banku Spółdzielczego zrealizował pierwszą lekcję w Szkole Podstawowej nr 8 w Orzeszu-Mościskach pt. „TWOJE PIENIĄDZE”.

Dlatego też nie brakowało informacji o etapach rozwoju pieniądza i bardzo absorbujących ćwiczeń z  projektowania własnego budżetu, przyjętym ze szczerym uśmiechem na twarzach uczniów. Osiągnięto pozytywne zaskoczenie wśród słuchaczy i przekonanie, że praktyczne planowanie wydatków przy określonych dochodach jest możliwe i staje się bardzo pożądaną umiejętnością na każdym etapie życiu. Ożywiona dyskusja w grupach i znacząco za wczesny dzwonek oznajmiający koniec lekcji – tak w bardzo krótki sposób można podsumować zrealizowaną przez O.K. Bank Spółdzielczy pierwszą lekcję z projektu Bakcyl.

Partnerzy