Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

21 grudnia 2017Nowy numer magazynu „Głos Banków Spółdzielczych”

Ukazał się nowy numer dwumiesięcznika „Głos Banków Spółdzielczych”. Temat bieżącego wydania poświęcony jest sektorowi banków spółdzielczych w czasach innowacji i przemian. Zagadnienie wpływu szeregu czynników zmieniającego się otoczenia na funkcjonowanie banków spółdzielczych przedstawione zostało z różnych punktów widzenia przez wysokiej klasy ekspertów, którzy na zaproszenie KZBS wzięli udział w konferencji dedykowanej temu tematowi w Narodowym Banku Polskim.
 

W magazynie znajdą Państwo również następujące materiały:

  • Czy w bankach spółdzielczych potrzebna jest dalekowzroczna i przejrzysta polityka sukcesji? - praktyka sukcesji w zarządach banków - Pani Teresa Kudlicka Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Płońsku przedstawia swoiste case study dotyczące sukcesji w Banku, którym zarządzała przez blisko dwadzieścia lat.
  • Finansowanie terroryzmu w bankach spółdzielczych – podczas seminarium CEDUR, przedstawiciele UKNF omówili  wyniki kontroli Urzędu w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu przeprowadzonej w bankach spółdzielczych. Wykryto łącznie 275 nieprawidłowości. W materiale omówiono te, które powtarzały się najczęściej.
  • Europejskie banki spółdzielcze w 2016 r. – materiał zawiera najważniejsze spostrzeżenia z publikacji „Europejskie banki spółdzielcze w 2016 r.: zwięzła ocena”, opracowanej przez Tias School for Business and Society na Uniwersytecie w Tilburgu. Analiza przeprowadzona w raporcie opiera się na wynikach pochodzących z 17 grup banków spółdzielczych z 12-stu krajów europejskich (w tym również z Polski) i została opracowana na podstawie skonsolidowanych wskaźników finansowych z 2016 r.

Wymienione powyżej artykuły stanowią jedynie część zawartości magazynu. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z jego pełną treścią.

Partnerzy