Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

03 listopada 2017Nowy numer magazynu „Głos Banków Spółdzielczych”

Ukazał się nowy numer dwumiesięcznika „Głos Banków Spółdzielczych”. Tematem numeru bieżącego wydania jest wywiad z Hervé Guiderem, Dyrektorem Generalny Europejskiego Stowarzyszenia Banków Spółdzielczych. Nasz rozmówca odpowiada na pytania m.in. o wyzwania stawiane przed bankami spółdzielczymi, konkurencję ze strony firm typu fin-tech, czy też te dotyczące zasady proporcjonalności w kontekście obowiązków sprawozdawczości i ujawniania informacji.

Poza wywiadem z Dyrektorem Generalnym EACB, w magazynie znajdą Państwo następujące materiały:

  • Banki Spółdzielcze wspólnie z ZUS promują obrót bezgotówkowy – dlaczego warto włączyć się w tę inicjatywę? O tym więcej w materiale na temat Porozumienia, podpisanego w dniu 5 października br. pomiędzy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, SGB-Bankiem, Bankiem BPS i Krajowym Związkiem Banków Spółdzielczych, w ramach którego w bankach spółdzielczych oferowane będzie Wygodne konto dla Klientów ZUS.
  • Nowa Rekomendacja H - przedmiotowa Rekomendacja powinna zostać wprowadzona w bankach nie później niż do 31 grudnia 2017 r., dlatego też warto zapoznać się ze zmianami, jakie niesie jej nowelizacja. Artykuł powstał na podstawie Seminarium CEDUR, które na wniosek Krajowego Związku Banków Spółdzielczych zostało przeprowadzone przez przedstawicieli Urzędu KNF w dniu 3 października br. w Warszawie.
  • Systemy Ochrony Zrzeszeń SGB i BPS – podsumowania poprzedzającego drugą rocznicę funkcjonowania Systemów dokonali dr Sławomir Czopur Prezes Zarządu Spółdzielni Systemu Ochrony Zrzeszenia BPS oraz Adam Skowroński Prezes Zarządu Spółdzielczego Systemu Ochrony SGB.

Wymienione powyżej artykuły stanowią jedynie część zawartości magazynu. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z jego pełną treścią.

Partnerzy