Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

06 marca 2018Nowy numer „Głosu Banków Spółdzielczych”

Ukazał się pierwszy tegoroczny numer magazynu „Głos Banków Spółdzielczych”. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

Motywem przewodnim numeru jest  przewijająca się w różnych odsłonach tematyka spółdzielczej współpracy i potrzeba solidarności w obliczu wyzwań a ponadto:

OBLICZA REGULACJI

  • Najważniejsze wyzwania regulacyjne sektora bankowości spółdzielczej 2017 / 2018 – materiał stanowi podsumowanie oraz zapowiedź najaktualniejszych zmian regulacyjnych, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

WYWIADY

  • Ze Zbigniewem Baryłą, Prezesem Zarządu Banku Spółdzielczego w Jarosławiu rozmawiamy m.in. o rozwoju nowoczesnych technologii oraz związaną z nim coraz większą potrzebą współpracy sektorowej;
  • Z Dariuszem Konofalskim, Prezesem Zarządu Banku Spółdzielczego w Płońsku omawiamy temat wyzwań w zakresie pracy na nowym stanowisku oraz planów na dalszy rozwój Banku;
  • Z Bożeną Ładosz, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Reszlu poruszyliśmy m.in. kwestię kształcenia kadry managerskiej.

ROCZNICA

  • W roku 2018 przypada dwusetna rocznica urodzin Wilhelma Raiffeisena – w związku z tym w magazynie publikujemy obszerny artykuł na temat propagowanych przez pioniera europejskiej i światowej bankowości spółdzielczej idei

MOŻLIWOŚCI ROZWOJU OFERTY BANKÓW SPÓŁDZIELCZYCH

  • Współpraca czterech banków spółdzielczych, które w ramach konsorcjum z Kujawsko-Pomorskim Funduszem Rozwoju będą oferowały preferencyjne, tj. niskooprocentowane pożyczki na rozwój i inwestycje dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.
  • możliwościach współpracy i korzyściach, jakie mogą uzyskać banki spółdzielcze, które zdecydują się na współpracę z funduszami poręczeniowymi, na przykładzie oferty Funduszu Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego.

PRENUMERATA GBS – 192 zł/rok

Serdecznie zachęcamy do prenumeraty magazynu - formularz prenumeraty do pobrania znajdą Państwo w poniższym pliku:

FORMULARZ

Partnerzy