Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

06 kwietnia 2018Matematyczne zmagania przedszkolaków z BS Księżpol

Dodają, odejmują, dzielą, mnożą i dobrze się przy tym bawią. Pomysłodawcą Olimpiady matematycznej jest Dyrektor Katolickiego Przedszkola im. Jana Pawła II w Biłgoraju, Pan Mieczysław Król dyrektor przedszkola. Bank Spółdzielczy w Księżpolu nie po raz pierwszy wspiera wkładem pieniężnym matematyczne zmagania przedszkolaków. Jest to druga z kolei Olimpiada, która odbyła się  dnia 14 marca br. w Katolickim Przedszkolu im. Jana Pawła II.

Do rywalizacji stanęło 20 dwuosobowych drużyn z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych niemal z każdej gminy, gdyż tegoroczna Olimpiada swym zasięgiem objęła powiat .  Zadania, które rozwiązywali najmłodsi były dostosowane do ich wieku, a dzieci z wielkim entuzjazmem brały udział w konkurencjach

Celem inicjatywy jest to, aby najmłodsi rozwijali zainteresowania matematyczne, prezentowali umiejętności nabyte w przedszkolu, rozwijali dojrzałość emocjonalną  oraz łatwo pokonywali trudności. Jak podkreśla dyrektor przedszkola, konkurs ma prowadzić do tego aby dzieci polubiły ten przedmiot i zaprzyjaźniły się z matematyka, a nauka liczenia w przyszłości nie budziła strachu.

Ukoronowaniem zawodów były puchary, dyplomy i nagrody, które również były wkładem BS Księżpol.

Partnerzy