Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

05 lipca 2018Komunikat GIIF o okresach przejściowych w procesie dostarczania informacji o tzw. „transakcjach ponadprogowych”

Departament Informacji Finansowej w dniu 5 lipca br. opublikował Komunikat Generalnego Inspektora Informacji Finansowej (GIIF) dla instytucji obowiązanych dotyczący okresów przejściowych w procesie dostarczania do GIIF informacji o tzw. „transakcjach ponadprogowych", wynikających z przepisów ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.
 
Komunikat wydano z uwagi m.in. na zbliżający się termin wejścia w życie przepisów ustawy z dnia 1 marca 2018 o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu tj. 13 lipca 2018 r. oraz pojawiające się w pytania/wątpliwości instytucji obowiązanych dotyczących obowiązków raportowania do GIIF informacji o tzw. „transakcjach ponadprogowych” czyli transakcji raportowanych wyłącznie ze względu na ich wartość.
 
W przedmiotowym Komunikacie przedstawiono opis zmian w procesie przekazywania i przyjmowania informacji o transakcjach ponadprogowych i formularza identyfikującego IO ( w tym danych), który jest przekazywany do GIIF. Zachęcamy do zapoznania się z pełną jego treścią.
 
KOMUNIKAT 
 
Źródło: www.mf.gov.pl

Partnerzy