O nas Statut Historia Kierunki rozwoju Rada Zarząd Kapituła odznaczeń Członkostwo
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Kierunki rozwoju

XXIV Walne Zgromadzenie Członków Krajowego Związku Banków Spółdzielczych określiło następujące kierunki działania KZBS na lata 2014 – 2016:

 

  1. Integrowanie i promowanie dostępnymi środkami spółdzielczego sektora bankowego.
  2. Budowanie relacji członkowskich opartych na zaufaniu i wzajemnym poszanowaniu wartości i interesów wszystkich Członków Związku.
  3. Poszerzanie bazy członkowskiej oraz stwarzanie warunków do rozbudowy potencjału intelektualnego i eksperckiego Związku celem jak najlepszego zaspokajania potrzeb i oczekiwań Członków.
  4. Współpraca i utrzymywanie roboczych kontaktów z odpowiednimi organami władzy i administracji centralnej, w tym nadzorczej, w celu jak najefektywniejszego wspierania oraz obrony praw i interesów banków – członków KZBS.
  5. Aktywny udział w procesach tworzenia i nowelizowania prawa, ze szczególnym uwzględnieniem kształtowania prawnych, ekonomicznych i społecznych warunków funkcjonowania sektora banków spółdzielczych, w szczególności poprzez uczestnictwo w projektowaniu, opiniowaniu, konsultowaniu i moderowaniu, w dostępnym zakresie, przedsięwzięć merytorycznych i organizacyjnych służących temu celowi.
  6. Eksponowanie i promowanie spółdzielczych wartości, współpracy, pomocy i działania fair play, w zgodzie z zasadami etyki zawodowej.
  7. Podejmowanie działań na rzecz edukacji i budowania zaufania wewnątrz środowiska banków spółdzielczych. Podejmowanie inicjatyw przybliżających KZBS do środowiska członków poprzez odpowiednią reakcję na problemy, merytoryczną pomoc,  pośrednictwo lub reprezentację w sprawach istotnych dla środowiska bankowości spółdzielczej. 
  8. Sukcesywne zwiększanie, w miarę możliwości finansowych i organizacyjnych,  obecności  i aktywności we współpracy z EACB, poprzez uczestnictwo i indywidualny wkład w wypracowywanie stanowisk w wybranych obszarach działalności EACB.
  9. Popularyzowanie treści opracowań i stanowisk zagranicznych ośrodków badawczych na tematy i w sprawach spółdzielczości bankowej w Europie i Świecie.
  10. Wspólne promowanie spółdzielczego sektora bankowego.

Partnerzy