Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

15 marca 2018Integracja jedyną szansą na sprostanie wyzwaniom sektora

W dniu 7 marca br. KZBS skierował apel do przewodniczących rad nadzorczych i prezesów zarządów banków spółdzielczych w sprawie najważniejszych wyzwań  sektora banków spółdzielczych i niezbędnych kierunków współdziałania.

W  piśmie wskazano na wyzwania legislacyjne i technologiczne, w obliczu których stoi sektor bankowy w najbliższym czasie. W tym kontekście podkreślono,  iż kluczowe dla osiągnięcia poprawy pozycji rynkowej unowocześnienia wizerunku i stworzenia atrakcyjnej oferty dla młodych klientów, jest podejmowanie przez sektor bankowości spółdzielczej wspólnych działań i przedsięwzięć zarówno w obszarze biznesowym, jak i szeroko rozumianego  wsparcia. Realizacji tych założeń  sprzyjają działania  KZBS, zachęcając tym samym   do zasilania jego szeregów aby współdziałając w istotnych obszarach sektor osiągnął możliwie przychylne rozwiązania i narzędzia wsparcia.

„Jesteśmy głęboko przekonani o potrzebie działania razem w wielu obszarach, czemu dajemy wyraz w naszej codziennej działalności. Silna Izba repezentująca banki spółdzielcze jest nakazem chwili. Nasza Izba jest w stanie w pełni realizować swoją misję na rzecz banków spółdzielczych, jednak potrzebne jest jej pełne poparcie środowiska i masowe członkostwo” – czytamy w apelu.

Poniżej publikujemy pełną jego treść:

Banki Spółdzielcze - apel

Partnerzy