Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

20 czerwca 2018Inauguracja Święta Spółdzielczości Bankowej 2018

W dniu 20 czerwca br. miała miejsce inauguracja XXII edycji Święta Spółdzielczości Bankowej. Wydarzenie jest współorganizowane przez KZBS oraz banki zrzeszające i – w wydaniu lokalnym – przez banki spółdzielcze. Święto zostało objęte patronatem honorowym Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Koalicji na rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności. Patronem merytorycznym Święta jest Program Polska Bezgotówkowa.

Krystyna Majerczyk-Żabówka, Prezes Zarządu KZBS, powiedziała: "W bieżącym roku Święto obchodzone jest pod hasłem: Z bankiem spółdzielczym – nowocześnie i bezpiecznie. Głównym tematem bieżącej edycji Święta jest edukacja w zakresie bezpiecznego obrotu bezgotówkowego. Święto Spółdzielczości Bankowej stwarza nie tylko niepowtarzalną możliwość do wspólnego uczczenia wieloletniej tradycji i cennego dorobku polskiej bankowości spółdzielczej, ale jest także szansą na zaprezentowanie siły sektora bankowości spółdzielczej oraz jego promocję w obecnym czasie zmian, które wpłyną na jego przyszły kształt”.

Prezes Zarządu KZBS podziękowała za udział gościom specjalnym oraz partnerom wydarzenia, którymi byli: Biuro Informacji Kredytowej – jako partner generalny – oraz firma Concordia Ubezpieczenia.

Okolicznościowe wystąpienia wygłosili także: Jacek Bartkiewicz – Członek Zarządu NBP, Zdzisław Sokal – Prezes Zarządu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, Krzysztof Pietraszkiewicz – Prezes Związku Banków Polskich, a także Waldemar Witkowski - Zastępca Przewodniczącego Zgromadzenia Ogólnego Krajowej Rady Spółdzielczej.

Podczas wydarzenia głos oddano reprezentantom organizacji udzielających patronatów honorowych. Wystąpił Paweł Jaroszek – Członek Zarządu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Następnie głos zabrał Zbigniew Wiśniewski – Wiceprezes Zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa przedstawiciel patrona merytorycznego Święta.

W czasie inauguracji Święta Spółdzielczości Bankowej rozstrzygnięto także zorganizowane przez KZBS konkursy: Konkurs „Bank Spółdzielczy w służbie społeczności lokalnej” oraz Konkurs SKO „Młodzi Mistrzowie Oszczędzania”. Zwycięzcom i wyróżnionym uczestnikom konkursów nagrody oraz znaki jakości wręczali Prezes Zarządu KZBS, Krystyna Majerczyk-Żabówka oraz Przewodniczący Jury konkursów, prof. dr hab. Sławomir Juszczyk (SGGW). Relacja z ogłoszenia wyników konkursów jest dostępna na stronie internetowej KZBS.

W trakcie wydarzenia zapowiedziano również nowy Konkurs KZBS i ZUS pt. „Lider ubankowienia”. Celem Konkursu jest zachęcenie banków spółdzielczych do promowania wśród swoich klientów „Wygodnego Konta dla Klientów ZUS” oraz zaangażowanie się banków spółdzielczych we współpracę w ramach podpisanego jesienią 2017 r. Porozumienia z ZUS. Szczegółowe zasady Konkursu oraz jego regulamin zostaną ogłoszone w najbliższym czasie.

Całość tegorocznego wydarzenia została objęta patronatem medialnym Polskiej Agencji Prasowej, portalu bs.net.pl oraz czasopism: „Tęcza Polska”, „Nowoczesny Bank Spółdzielczy”, „Bank Wspólnych Sił”, „Bank Spółdzielczy” i „Głos Banków Spółdzielczych”.

Podobnie jak w latach poprzednich, Święto zostało organizowane na szczeblu centralnym oraz może odbywać się na szczeblu lokalnym – do czego serdecznie zachęcamy. Obchody lokalne, zgodnie ze Statutem KZBS, w bieżącym roku przypadają na ostatnią niedzielę czerwca tj. 24 czerwca br. – jest to jednak data symboliczna: obchody Święta mogą odbywać się przed i po niej, w dogodnym dla Państwa dniu, mogą być również łączone z innymi ważnymi wydarzeniami lokalnymi (np. jubileusze, lokalne święta itd.).

Święto stanowi okazję do aktywnego włączania się we wspólną promocję sektora. Liczy się idea, solidarność i jedność sektora ale przede wszystkim podjęcie wspólnych działań, tak o wymiarze edukacyjnym w zakresie bezpiecznego korzystania z obrotu bezgotówkowego, jak i w szerszym, w odniesieniu do ogółu spraw spółdzielczych.


Partnerami centralnych obchodów Święta Spółdzielczości Bankowej byli:

  • Biuro Informacji Kredytowej - Partner Generalny
  • Concordia Ubezpieczenia - Partner


Galeria do artykułu :

Zobacz więcej zdjęć ...

Partnerzy