Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

22 czerwca 2016II edycja „Konkursu SKO - Młodzi Mistrzowie Oszczędzania” rozstrzygnięta !

Blisko 200 szkół podstawowych biorących udział w programie SKO przy współpracy z Bankami Spółdzielczymi uczestniczyło w konkursowych zmaganiach. W dniu 21 czerwca br. podczas inauguracji Święta Spółdzielczości Bankowej poznaliśmy zwycięzców II edycji „Konkursu SKO - Młodzi Mistrzowie Oszczędzania”.

Konkurs, którego organizatorem był Krajowy Związek Banków Spółdzielczych miał na celu zachęcenie dzieci ze szkół podstawowych do systematycznego oszczędzania, pogłębianie więzi między szkołami, a bankami spółdzielczymi, jak również promowanie aktywności banków spółdzielczych w obszarze edukacji finansowej dzieci i młodzieży. W celu wyłonienia zwycięzcy brano pod uwagę m.in. stosunek liczby dzieci w danej szkole uczestniczących w SKO do liczby dzieci w danej szkole ogółem, stosunek liczby dzieci systematycznie oszczędzających, do liczby dzieci ogółem posiadających konto w ramach SKO w danej szkole, zmianę liczby dzieci oszczędzających w SKO do liczby dzieci oszczędzających w analogicznym okresie w roku szkolnym 2014/2015, a także liczbę inicjatyw i innych przedsięwzięć związanych z SKO.

Rozstrzygnięcia konkursu dokonał Przewodniczący Jury Konkursu prof. dr hab. Sławomir Juszczyk. Nagrodę główną w wysokości 2 000 PLN z przeznaczeniem na cele edukacyjne uczniów szkół podstawowych związane z promowaniem idei oszczędzania w SKO i tytuł zwycięzcy Konkursu otrzymała:

Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Nałęczowie).

Dwa równorzędne wyróżnienia w wysokości po 1 000 PLN każde na powyższy cel przyznano:

Szkole Podstawowej w Dąbrowie Wielkiej (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Czyżewie),

Szkole Podstawowej w Wyszanowie (pod patronatem Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie).

Serdecznie gratulujemy!

 

Partnerzy