Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

07 marca 2018I posiedzenie Zespołu do spraw oceny regulacji prawnych z zakresu ochrony rolników indywidualnych i producentów rolnych

W dniu 5 marca br. odbyło się pierwsze posiedzenie tytułowego Zespołu, którego celem jest analiza dotychczasowych skutków funkcjonowania Rozporządzenia z dnia 5 lipca 2017 r. w  sprawie określenia przedmiotów należących do rolnika prowadzącego gospodarstwo, które nie podlegają egzekucji (Dz. U. z 2017 r., poz. 1385) oraz wypracowania propozycji ewentualnych zmian.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, UKNF, sektora bankowego, w tym KZBS oraz ZBP oraz Izb Rolniczych. Podczas posiedzenia kierunkowo dyskutowano nad potrzebą zmiany Rozporządzenia w celu wypracowania możliwego do zaakceptowania przez uczestniczące strony kompromisu  uwzględniającego specyfikę wymogów nadzorczych umożliwiających bezpieczne finansowanie sektora rolniczego w szczególności przez banki spółdzielcze w połączeniu z  potrzebami w zakresie zapewnienia należytej ochrony dłużnika w procesie egzekucji komorniczej.

Kolejne spotkanie odbędzie się na początku kwietnia.

 

Partnerzy