Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

05 marca 2018Ferie z ekonomią w bankach spółdzielczych

W dniach 15 stycznia - 25 luty br. w bankach spółdzielczych realizowany był ogólnopolski projekt pt. „Ferie z ekonomią”.  Organizatorem i głównym koordynatorem wydarzenia jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej działająca w porozumieniu z Narodowym Bankiem Polskim. Do udziału i współpracy przystąpiły  również banki spółdzielcze.

Celem Projektu jest promowanie wiedzy o ekonomii i finansach wśród młodzieży. Zakres programu dydaktycznego, realizowanego w okresie ferii zimowych, obejmował trzy główne moduły tematyczne: moje finanse, moja przedsiębiorczość i moja firma. Ważnym elementem zajęć była wizyta młodzieży w lokalnym banku, w trakcie której uczniowie mogli obserwować  funkcjonowanie takiej instytucji  niejako od wewnątrz i poznawać jej specyfikę

Na stronie internetowej dedykowanej Projektowi (www.feriezekonomia.pl) uczniowie szkół wraz z opiekunami na bieżąco publikowali informacje na temat działań realizowanych podczas „Ferii z ekonomią”. Zachęcamy do zapoznania się z relacjami z wizyt w bankach spółdzielczych. Poniżej publikujemy kilka przykładowych linków:

  • Bank Spółdzielczy w Węglińcu

http://feriezekonomia.pl/blog/szkola-podstawowa-w-ruszowie-z-oddzialami-gimnazjalnymi/dzien-trzeci-wizyta-w-banku/

  • Bank Spółdzielczy w Mławie Oddział w Iłowie

http://feriezekonomia.pl/blog/publiczne-gimnazjum-w-ilowie-osadzie/ferie-z-ekonomia-dzien-5-cz-2/

  • Bank Spółdzielczy Ziemi Kraśnickiej w Kraśniku

http://feriezekonomia.pl/blog/publiczne-gimnazjum-w-trzydniku-duzym/wycieczka-do/

  • Bank Spółdzielczy w Biłgoraju

http://feriezekonomia.pl/blog/publiczna-szkola-podstawowa-w-hucie-krzeszowskiej/wizyta-w-banku/

  • Bank Spółdzielczy w Kamiennej Górze

http://feriezekonomia.pl/blog/szkola-podstawowa-z-oddzialami-gimnazjalnymi-w-krzeszowie/to-juz-jest-koniec-zakonczenie-pierwszego-etapu-projektu/

  • Bank Spółdzielczy w Mińsku Mazowieckim Oddział Latowicz

http://feriezekonomia.pl/blog/szkola-podstawowa-im-rodziny-wylezynskich-w-wielgolesie/kolejna-wycieczka/

 

Projekt „Ferie z ekonomią” to wynik doświadczeń Fundacji, która przez ostatnie 6 lat realizowała program edukacji ekonomicznej "Na własne konto". W Programie dotychczas wzięło udział ponad 10 tysięcy uczniów z gimnazjów położonych na terenach wiejskich w całej Polsce.

W 2017 roku, wychodząc naprzeciw reformie edukacji, Fundacja EFRWP zmieniła formułę Projektu, tak aby dostosować ją do nowej kategorii uczestników, jakimi będą uczniowie szkół podstawowych. Projekt stanowi wprowadzenie w tematykę ekonomiczną dla młodzieży, która po zakończeniu szkół podstawowych rozpocznie naukę w szkołach średnich i w podstawie programowej będzie miała zagadnienia z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości. Dla uczniów kontynuujących edukację w szkołach zawodowych będzie to praktyczne przygotowanie do przedsiębiorczości. Projekt będzie kontynuowany jeszcze do końca czerwca 2018 roku. Podczas kolejnego etapu projektu ocenione zostaną prace  pisemne uczniów, a najlepsi z nich będą mieli możliwość wyjazdu na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Organizatorzy „Ferii z ekonomią” informują, że w projekcie weźmie udział łącznie prawie 1000 uczniów z 65 szkół z całej Polski. Organizatorzy zapowiadają kontynuację projektu przy współpracy z bankami spółdzielczymi.

 

Partnerzy