Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

17 października 2017Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych (EACB) we współpracy z Tias School of Business and Society na Uniwersytecie w Tilburgu opublikowało dane na temat sektora banków spółdzielczych w Europie w 2016 r.

Autorzy publikacji podkreślają, że jest ona unikalnym źródłem danych prezentujących kondycję banków w poszczególnych krajach całej Unii Europejskiej. Ponadto, przedstawia zwięzły przegląd głównych wskaźników finansowych i efektywnościowych, pozwalający na ocenę sektora europejskich banków spółdzielczych na przestrzeni kilku ostatnich lat. Warto podkreślić, że po raz kolejny Krajowy Związek Banków Spółdzielczych brał czynny udział w stworzeniu zestawienia poprzez przekazanie kompleksowych danych na temat sytuacji polskich banków spółdzielczych.

Podsumowując udostępnione dane można stwierdzić, iż 1 na 6 obywateli Europy jest członkiem banku spółdzielczego (łącznie 80 572 857 członków). Europejski sektor banków spółdzielczych to 3 135 niezależnych banków spółdzielczych działających w 57 597 oddziałach, koncentrujący depozyty swoich klientów i członków w wysokości 3 611 185 mln €. Banki spółdzielcze posiadają w Europie 20-proc. udział w rynku, przy czym w niektórych krajach udział w finansowaniu np. sektora MŚP przekracza 30%.

Poniżej pełna publikacja

http://www.eacb.coop/en/news/eacb-news/key-statistics-2016-for-co-operative-banks-are-out.html

Partnerzy