Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

29 grudnia 2017ESBANK liderem sprzedaży gwarancji de minimis wśród banków spółdzielczych

Rok 2017 ESBANK Bank Spółdzielczy zamknął z nagrodą przyznaną przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Podczas grudniowego podsumowania rządowego programu gwarancyjnego na rzecz polskich małych i średnich przedsiębiorców, BGK przyznał 5 wyróżnień dla banków najsilniej oddziałujących na osiągane wyniki. W zaszczytnym gronie znalazł się ESBANK Bank Spółdzielczy, należący do Spółdzielczej Grupy Bankowej.
 
Gwarancje de minimis (PLD) – program z udziałem Banku Gospodarstwa Krajowego i 21 podmiotów, w tym 2 zrzeszeń polskich banków spółdzielczych – stanowią pomoc publiczną na zabezpieczenie spłaty kredytów obrotowych lub inwestycyjnego dla mikro-, małych lub średnich przedsiębiorców, działających na terenie Polski. Efekty działania programu podsumowano w grudniu 2017 r. w Warszawie, podczas Konferencji ph. „Gwarancje BGK na rzecz odpowiedzialnego rozwoju MŚP”.
 
Podczas wydarzenia BGK podziękował za współpracę i wyróżnił najbardziej aktywnie realizujące program banki. Nagrodę dla Lidera Sprzedaży wśród Banków Spółdzielczych w imieniu ESBANKU Banku Spółdzielczego odebrał z rąk Prezes Banku Gospodarstwa Krajowego – Pani Beaty Daszyńskiej-Muzyczki – Prezes Jacek Zacharewicz. „Dziękujemy BGK za wyróżnienie, które potwierdza nasze duże zaangażowanie w rozwijanie rodzimej przedsiębiorczości, a także klientom, którzy rozwijają swoje firmy we współpracy z ESBANKIEM Bankiem Spółdzielczym. Jesteśmy polskim, społecznie odpowiedzialnym bankiem, który dobrze zna i rozumie potrzeby lokalnych przedsiębiorców. Wychodzimy im naprzeciw, także dzięki rządowym programom takim jak gwarancje PLD. Zgodnie z ideą bankowości spółdzielczej, wspierając małe i średnie przedsiębiorstwa, możemy w pozytywny sposób wpływać na życie lokalnej społeczności i gospodarczy wzrost regionu. To największy powód do zadowolenia” – skomentował wyróżnienie Prezes Zacharewicz.
 
Wyróżnienie dla zrzeszonego banku spółdzielczego, który udzielił gwarancji o największej łącznej wartości – nagrodę Lidera Sprzedaży wśród Banków Spółdzielczych – BGK przyznał w tym roku po raz pierwszy, by zaakcentować wagę partnerstwa sektora spółdzielczego w programie gwarancji de minimis. Jak uzasadnia swą inicjatywę BGK – ze względu na szczególne uwarunkowania Banków Spółdzielczych, zapewniają one lokalne wsparcie dla najmniejszych firm, a to element społecznego, lokalnego oddziaływania bankowości na potrzeby przedsiębiorców, który niewątpliwe zasługuje na odnotowanie.
 
W ciągu 4 lat działania programów gwarancyjnych de minimis z udziałem BGK skorzystało z nich już ponad 130 tysięcy przedsiębiorstw, którym banki udzieliły w sumie ponad 75 mld zł kredytu. Swój wkład w ten wynik ma także ESBANK Bank Spółdzielczy, który gwarancje PLD wdrożył jako pierwszy w Grupie SGB.
 
źródło: ESBANK Bank Spółdzielczy

Partnerzy