Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

22 listopada 2017EBANK Bank Spółdzielczy w projekcie Otwarta Firma 2017

ESBANK Bank Spółdzielczy od wielu lat jest częścią obejmującej 160 państw świata społeczności, która wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodzieży w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Bank włączył się także w trwającą w dniach 13-19 listopada 2017 r. jubileuszową edycję akcji.
 
14 listopada 2017 r. w ramach projektu "Otwarta Firma – Biznes przy tablicy" z uczniami II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku spotkał się Marek Rząsowski, Doradca Prezesa ds. Strategii i Rozwoju, który w przystępny sposób przybliżył młodym ludziom zagadnienia związane z marką firmy – na przykładzie ESBANKU Banku Spółdzielczego. Projekt stanowi jedną z odsłon Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który od 10 lat wpisuje się w bliską ESBANKOWI Bankowi Spółdzielczemu edukację ekonomiczną młodzieży.
 
Celem organizatorów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest pomoc młodym ludziom w podjęciu decyzji o dalszej ścieżce edukacyjnej i zawodowej, w tym o związaniu zawodowej przyszłości z rodzinną miejscowością. Dzięki akcji uczniowie mają okazję poznać specyfikę lokalnych firm oraz konkretnych zawodów.
 
Listopadowe spotkanie w radomszczańskim II LO, gdzie uczniowie podstawy przedsiębiorczości poznają także w praktyce, stało się również okazją do wizyty przedstawicieli Banku w prowadzonej przez uczniów szkolnej kafejce. Decor Cafe to uczniowskie miniprzedsiębiorstwo, funkcjonujące od 10 lat pod skrzydłami Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Działanie szkolnej inicjatywy wspomógł w tym roku finansowo ESBANK Bank Spółdzielczy, który zgodnie ze swoją Strategią Społecznej Odpowiedzialności Biznesu wspiera aktywizację i rozwój lokalnej społeczności.
 

Partnerzy