Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

05 marca 2019DGP: Rady nadzorcze do rozliczenia

W Dzienniku Gazecie Prawnej (wydanie z dnia 4 marca br.) opublikowano wywiad z Przewodniczącym KNF Panem Jackiem Jastrzębskim. W przedmiotowym wywiadzie Przewodniczący wskazuje, iż KNF planuje większą wagę przykładać do corporate governance i nadzoru właścicielskiego, a także zamierza iść w kierunku, w którym kary i sankcje będą w większym stopniu nakładane na osoby fizyczne.

„…chcemy iść w tym kierunku, aby w większym stopniu nakładać sankcje i kary na osoby fizyczne. To będzie w mojej ocenie bardziej skuteczne, zarówno w przypadku gdy dany podmiot nie ma środków, jak i w sytuacjach gdy osoby, które zasiadały w jego organach, są już dawno poza nimi” – komentuje Przewodniczący KNF oraz dodaje, iż nadzór planuje większą wagę przyłożyć m.in. do nadzoru właścicielskiego.

W wywiadzie poruszono również temat odbudowy nadszarpniętej wiarygodności nadzoru, ustawy antylichwiarskiej w kontekście nałożenia na KNF obowiązku nadzoru konsumenckiego, wpływu ustawy frankowej na sektor bankowy oraz sprawy GetBack.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią wywiadu, który dostępny jest odpłatnie pod poniższym linkiem:

https://edgp.gazetaprawna.pl/e-wydanie/56276,4-marca-2019/67219,Dziennik-Gazeta-Prawna/689751,Rady-nadzorcze-do-rozliczenia.html

Jednocześnie informujemy, iż KZBS nadal przyjmuje zgłoszenia na seminarium zorganizowane w ramach projektu CEDUR przez UKNF pt. „Zmiany w organizacji i funkcjonowaniu banków spółdzielczych w związku z koniecznością dostosowania się do wymogów ustawy z dnia 11 maja 2017 r. o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym”. Przedmiotowe seminarium odbędzie się w dniu 12 marca br.

Partnerzy