Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

26 kwietnia 2018Banknot z wizerunkiem Prezesa Banku Spółdzielczego w Limanowej

Szkoła Podstawowa w Młynnem aktywnie współpracuje w ramach SKO z Bankiem Spółdzielczym w Limanowej. Dzieci pod opieką Anny Pytel chętnie angażują się w oszczędzanie i z radością biorą udział w różnych przedsięwzięciach, które mają na celu kształtowanie umiejętności właściwego zarządzania pieniędzmi.W roku bieżącym uczniowie mieli okazję wziąć udział w różnych konkursach:

KONKURS „PIENIĄDZE”
Uczniowie mieli wykonać projekt dowolnego pieniądza, który będzie zawierał elementy związane z Bankiem Spółdzielczym w Limanowej.

  • I miejsce zajął banknot 5 000 zł, na którym widnieje logo Banku Spółdzielczego i wizerunek Prezesa Zarządu Banku Pana Adama Dudka. Banknot ten wykonała Julia Kulig uczennica klasy I.
  • II miejsce zajęła „Pani złotóweczka” – moneta o nominale 1 zł, wykonana na zakrętce od słoika, a wykonała ją Basia Baczewska – również uczennica klasy I.
  • III miejsce  - również moneta 1 zł – srebrny krążek z „dziewczynką jedynką”, a wykonawczynią tej monety jest uczennica klasy II – Beatka Matras.


KONKURS PLASTYCZNY  „ZAPROJEKTUJ I NARYSUJ WYMARZONĄ SKARBONKĘ”
Adresowany był do uczniów klasy pierwszej. Zadaniem pierwszoklasistów było zaprojektowanie skarbonki. W tym konkursie wzięło udział 16 uczniów.

KONKURS „SKARBONKI”
Zadaniem uczniów było wykonanie skarbonki, wykorzystując surowce wtórne. Tak jak i w poprzednich latach konkurs ten cieszył się dużym zainteresowaniem. Na konkurs wpłynęło 15 prac - wykonanych pomysłowo i starannie.

KONKURS „REBUSY”
Zadaniem uczniów było narysowanie rebusu dotyczącego oszczędzania. Spośród zgromadzonych prac, komisja za najlepszy uznała rebus, którego rozwiązanie brzmi: „Gdy uzbierasz złotych sto, oddaj je na SKO”. Wykonawczynią tego rebusu jest uczennica klasy I – Basia Baczewska.

Partnerzy