Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

22 czerwca 2018Banki Spółdzielcze nagrodzone w Konkursie Gazety Bankowej

Kolejna edycja konkursu „Gazety Bankowej” – „Najlepszy Bank 2018” i „Bankowy Menedżer Roku 2017” – wyłoniła liderów polskich finansów. Podczas uroczystego spotkania w dniu 20 czerwca br. w Hotelu Bellotto w Warszawie wręczono wyróżnienia wybitnym przedstawicielom bankowości, w tym przedstawicielom bankowości spółdzielczej.

W obradach Jury Konkursu uczestniczyła Prezes Zarządu KZBS Krystyna Majerczyk-Żabówka. Zadecydowano, iż tytuł Bankowego Menedżera Roku 2017 w kategorii banków spółdzielczych otrzymuje Bartosz Kublik z Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej. Jury Konkursu doceniło zainicjowanie i przeprowadzenie przez Prezesa prorozwojowych rozwiązań służących nie tylko zrównoważonemu wzrostowi instytucji, którą kieruje , ale i całemu sektorowi bankowości spółdzielczej.

Do tytułu Bankowego Managera Roku 2017 w kategorii banków spółdzielczych byli: Adam Dudek, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Limanowej, Elżbieta Zytek, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Zgierzu, Helena Kłosowska, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Inowrocławiu i Michał Król, Prezes Zarządu Mikołowskiego Banku Spółdzielczego w Mikołowie.

Konkurs „Najlepszy Bank 2018” – jest to najstarszy konkurs „Gazety Bankowej”, tegoroczna edycja była już 26. z kolei – wybrano zwycięzców zarówno z grona banków komercyjnych jak i spółdzielczych, dzieląc każdą grupę jeszcze na dwie kategorie: banki duże oraz banki małe i średnie (kryterium podziału była wysokość kapitałów własnych).

W grupie dużych banków spółdzielczych pierwsze miejsce zajął Bank Spółdzielczy w Raciążu, drugie - (ex-equo) Bank Spółdzielczy w Białej Rawskiej i Zachodniopomorski Bank Spółdzielczy, trzecie - Poznański Bank Spółdzielczy. W kategorii banków małych i średnich zwyciężył Bank Spółdzielczy w Piotrkowie Kujawskim, drugi był Bank Spółdzielczy w Końskowoli, a trzeci - Bank Spółdzielczy w Sośnicowicach.

Banki uczestniczące w konkursie wypełniały ankietę dotyczącą danych finansowych, wskaźników i parametrów opisujących kondycję banku, analizowaną następnie przez firmę doradczą BDO – renomowany podmiot działający w Polsce od ponad 27 lat, która po raz trzeci wsparła prestiżowy plebiscyt „Gazety Bankowej”. Po dokonaniu obliczeń przez BDO, swoją punktację przydzieliła bankom kapituła konkursu. Banki były oceniane przede wszystkim w zakresie wskaźników dynamiki, struktury portfela oraz efektywności działania.

fot. Gazeta Bankowa

Partnerzy