Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

10 października 2017Asseco Banking Forum 2017

W dniu 10 października br. w Warszawie odbyła się konferencja „Asseco Banking Forum 2017”. Tematem przewodnim była dokonująca się na naszych oczach rewolucja technologiczna w bankowości i towarzyszące jej różne formy adaptacji sektora bankowego.

Jedną z interesujących kwestii, rozwijaną w trakcie panelowej dyskusji z udziałem przedstawicieli najbardziej innowacyjnych instytucji sektora bankowego i Asseco, był dylemat co do przyszłości oddziałów bankowych w świetle nowych wyzwań. Jakkolwiek przyszłość nie jest do końca odgadniona, to jednak  w trakcie wymiany poglądów zgodzono się, iż odziały całkowicie zmienią swoją formę i nie będą utożsamiane jak dotąd, z murami budynku, lecz z technologiami i doradztwem sprzedażowym.

Niezwykle interesująco wypadła prezentacja pod tytułem „Jeśli nie teraz to kiedy? Jak dostosować się do nowych wyzwań klientów banków”. Sugestywnie dowodzono w niej, iż w niedostrzegalny na co dzień sposób, klienci tradycyjnego sektora bankowego podlegają swoistej ustawicznej edukacji cyfrowej jako użytkownicy mediów społecznościowych i produktów firm takich jak: Apple, Google, Amazon, Facebook i kilku innych. Kształtowane w ten sposób nawyki i przyzwyczajenia będą w sposób naturalny wpływały na oczekiwania i wymagania względem banków. Wskazano, iż będzie to już w najbliższej  przyszłości poważnym wyzwaniem dla sektora bankowego.

W trakcie konferencji nie zabrakło prezentacji najnowszych ofert produktowych Asseco, uwzględniających specyfikę i wyzwania wobec których stoi obecnie sektor bankowy.    

Partnerzy