Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

04 lutego 2019"Aktualne zmiany prawne mające wpływ na działalność banków spółdzielczych" - szkolenie KZBS

W dniu 25 lutego br. KZBS organizuje szkolenie pt.„Aktualne zmiany prawne mające wpływ na działalność banków spółdzielczych”. Szkolenie zostanie poprowadzone przez Panią Katarzynę Marczyńską i odbędzie się w Centrum Konferencyjnym Ogrodowa 58 przy ul. Ogrodowej 58 w Warszawie.

Celem szkolenia jest usystematyzowanie wiedzy dotyczącej wprowadzanych zmian prawnych i dostosowanie dotychczasowych procedur bankowych do nowych wymagań. Od początku 2018 roku wyraźnie zmienia się tematyka skarg kierowanych przez klientów banków do pozasądowych organów rozjemczych, sądów i nadzorców. Zmieniające się otoczenie prawne dotyczy zarówno produktów bankowych – depozytów (implementacja dyrektywy PAD i dyrektywy PSD2, nowe zasady zwrotu środków przekazanych na niewłaściwy NRB), kredytów (proponowana przez Komisję Nadzoru Finansowego nowa „Rekomendacja S”) i ubezpieczeń (implementacja dyrektywy IDD) jak i nowych obowiązków banków o charakterze publicznoprawnym (Fatca, Euro-Fatca, STIR, Split Payment). Zmianie ulegają także zasady prowadzenia postępowań egzekucyjnych, proponowana jest zmiana zasad upadłości konsumenckiej. Skróceniu uległy terminy przedawnienia roszczeń i zasady dochodzenia należności od konsumentów, co ma ogromne znaczenie dla procesu windykacyjnego.                

Podczas szkolenia omówione zostaną także zmiany dotyczące procesu reklamacyjnego w bankach, w szczególności nowe rodzaje zgłoszeń klientów, które nie są reklamacjami i winny podlegać odrębnym procedurom. 

Szkolenie dedykowane jest dla członków zarządu, dyrektorów oddziałów, pracowników obsługi klienta, pracowników zajmujących się opracowaniem nowych produktów, sporządzaniem dokumentacji, audytu, prawników, pracowników działu reklamacji, zgodności i compliance.

Koszt udziału w szkoleniu wynosi 299 zł netto/os + VAT dla Członków KZBS oraz 499 zł netto/os + VAT dla pozostałych uczestników.

W przypadku uczestnictwa w szkoleniu trzech lub więcej osób z jednego Banku koszt udziału w szkoleniu wynosi 259 zł netto/os + VAT dla Członków KZBS oraz 459 zł netto/os + VAT dla pozostałych uczestników. Koszt szkolenia obejmuje rezerwację miejsca dla uczestnika, certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia, materiały szkoleniowe oraz wyżywienie.

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres e-mail: sekretariat@kzbs.org do dnia 18 lutego  br. Liczba miejsc jest ograniczona. Pierwszeństwo udziału posiadają Członkowie KZBS. Na podstawie wypełnionego formularza zostanie wystawiona faktura VAT.

UWAGA! Szkolenie odbędzie się tylko w przypadku uzyskania odpowiedniej liczby uczestników.

Program szkolenia  

Formularz zgłoszenia  

Partnerzy